2019-02-25

„Jak motywować siebie i uczniów” - trzecie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

Jak to się robi?

Na zaproszenie Danuty Potręć (konsultantka KPCEN) uczestniczył w spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia Dariusz Chrobak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie, poeta, działacz regionalny.

Trzecie już w tym roku szkolnym spotkanie odbyło się 19 lutego 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Dariusz Chrobak na przykładzie swoich doświadczeń opowiadał, jak motywuje siebie, nauczycieli oraz uczniów. Wyróżnił kilka sposobów motywowania, wśród nich: osobiste zaangażowanie, docenienie każdego, dostrzeżenie w każdym predyspozycji do zróżnicowanych działań, miłość do dzieci-uczniów, dawanie przestrzeni do niedoskonałości i popełniania błędów, wspieranie, kiedy zachodzi taka potrzeba, posiadanie własnej pasji, ale też wykorzystywanie okazji i rocznic do podjęcia działań. Przeczytał kilka swoich wierszy, które odzwierciedlały poruszane kwes3e, a zarazem były odbiciem zainteresowań autora, czyli zabawy słowem. Pytania zadawane przez uczestniczki sieci oraz reakcja na to, o czym mówił dyrektor wskazywały na ożywienie ich emocji oraz wagę poruszanego zagadnienia w kontekście pracy i życia osobistego.

Tradycyjnie już Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej, przygotowała i zaprezentowała pozycje książkowe nawiązujące do omawianej tematyki, z którymi zapoznały się uczestniczki sieci. Kolejne spotkanie wyznaczone zostało na 9 kwietnia 2019 r. Tematem przewodnim będzie wykorzystanie narzędzi dialogu motywującego w pracy wychowawczej nauczyciela.

Danuta Potręć - Pracownia Informacji i Promocji KPCEN w Toruniu

Katalog integro
Dostęp do nowości
Czytelnia online IBUK libra