2018-10-19

„Jak motywować siebie i uczniów” - sieć współpracy i samokształcenia

Uczestnicy sieci współpracy i samokształcenia „Jak motywować siebie i uczniów” spotkali się pierwszy raz w tym roku szkolnym, żeby zaplanować działania. Spotkanie miało miejsce 9 października 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Przywitały zebranych kierowniczki sieci: Danuta Potręć, konsultantka Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Wstęp do motywacji, pobudzenie do rozmyślań na temat motywacji poprowadziła Dorota Andrzejewska, koleżanka z sieci i konsultantka KPCEN. Ćwiczenia, w które zaangażowała uczestników, miały na celu wyłonienie tego, co każdego z nas motywuje, a co nas demotywuje. Wnioski poparła teorią-modelem D. H. Pinka oraz teorią samodeterminacji E. Deciego i R. M. Ryana.

Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 5 grudnia jedna z uczestniczek przedstawi metody, którymi motywuje uczniów do myślenia i nauki. Wypróbujemy je na sobie. Będą mogły zainspirować nas do tworzenia własnych sposobów na zmotywowanie siebie, aby nie popaść w rutynę oraz zachęcić uczniów do refleksji i pogłębiania wiedzy.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek z zakresu motywacji, przygotowana przez Elżbietę Wiśniewską. Można było od razu wypożyczyć pozycje, które zainteresowały uczestników.

Danuta Potręć – Pracownia Informacji i Promocji KPCN

Katalog integro
Dostęp do nowości
Czytelnia online IBUK libra