2019-10-15

Nauczyciel mistrzem dla ucznia (tutoring i mentoring w szkole)

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia Nauczyciel mistrzem dla ucznia (tutoring i mentoring w szkole) odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu w dniu 9 października br.
Sieć jest prowadzona przez: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorami pracy sieci są: Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
Danuta Potręć przywitała wszystkie uczestniczki sieci, a szczególnie serdecznie osoby, które dołączyły do sieci w tym roku. Wyraziła nadzieje, że będzie to kolejny rok współpracy w miłej atmosferze sprzyjającej powstawaniu nowych pomysłów. Uczestniczki spotkania zastanawiały się nad cechami mistrza, jego rolą we współczesnej szkole, wspominały również swoich mistrzów. Na zakończenie pierwszej części spotkania zostały zebrane cechy tutora, które będą uzupełniane podczas kolejnych spotkań.
W drugiej części spotkania Dominika Warska zaprezentowała swoje doświadczenia z udziału w projekcie „Bajka w ekonomii, ekonomia w bajce”, na który jej uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje, filmy, gify. Zwróciła uwagę na fakt, że w pracy nad projektem często role mistrz-uczeń były odwrócone z racji na doświadczenie uczniów i ich wiedzę informatyczną. Zainspirowało to uczestniczki spotkania do ciekawej dyskusja na temat roli mistrza we współczesnym świecie.
Tradycyjnie można było zapoznać się z literaturą związaną z tematem zajęć, którą przygotowała Elżbieta Wiśniewska z Biblioteki Pedagogicznej. Na zakończenie spotkania uczestniczki sieci zaplanowały tematy kolejnych spotkań.

Integro
ibuk
czasopisma
<luty 2020>