2018-03-23

„Przedszkole promujące zdrowie potrzebą naszych czasów” - konferencja

20 marca 2018 r. w Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się konferencja „Przedszkole promujące zdrowie potrzebą naszych czasów”, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Adresatami konferencji byli nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli oraz szkół z oddziałami przedszkolnymi. Uczestnicy konferencji wysłuchali wykładu pani prof. dr hab. med. Barbary Woynarowskiej, współtwórczyni polskiej koncepcji szkoły promującej zdrowie, pt: "Koncepcja i zasady przedszkola promującego zdrowie. Autoewaluacja działań w przedszkolu promującym zdrowie". Następnie zebranym zaprezentowano dobre praktyki realizowane w przedszkolach promujących zdrowie w Bydgoszczy i Toruniu.

Dzięki uprzejmości organizatorów Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu mogła zaprezentować uczestnikom konferencji swoje zbiory związane z tematem konferencji. Eksponowane na stoisku książki, czasopisma oraz przygotowane zestawienie bibliograficzne poświęcone edukacji zdrowotnej, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników konferencji oraz zyskały uznanie pani prof. dr hab. med. Barbary Woynarowskiej, która złożyła również autograf na jednej z książek swojego autorstwa, tak licznie prezentowanych tego dnia na naszym stoisku.

Zaprezentowane na konferencji zestawienie tematyczne w formie elektronicznej dostępne jest na naszej stronie internetowej.

Katalog integro
Dostęp do nowości
Czytelnia online IBUK libra
czasopisma