2020-12-11

Nauczyciel mistrzem dla ucznia (tutoring i mentoring w szkole) - spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia

Uczestniczki sieci współpracy i samokształcenia Nauczyciel mistrzem dla ucznia spotkały się 7 grudnia 2020 r. Było to kolejne spotkanie online.

Design Thinking w pracy nauczyciela. Kreatywność w czasie pandemii to temat to zajęć, będących kontynuacją spotkania, które odbyło się w lutym br. Zajęcia poprowadziła Julia Tomaszewska, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Catolica Business School w Lizbonie.

Po powitaniu zebranych Danuta Potręć oddała głos prowadzącej, która krótko przypomniała co to jest Design Thinking i gdzie możemy stosować tę metodę. Następnie zaprezentowała narzędzia DT i podała przykłady wykorzystania tych narzędzi w warunkach szkolnych, dostosowując je do poziomu ucznia. Uczestniczki sieci zastanawiały się nad tym, czy czas pandemii i konieczność pracy zdalnej może być motorem kreatywnych działań i jak nowe metody mogą pomóc  w codziennej pracy. Prowadząca podała przydatne linki do stron edukacyjnych, na których można znaleźć materiały dzięki którym lekcje będą bardziej atrakcyjne.

Na zakończenie spotkania koordynatorki sieci Danuta Potręć i Elżbieta Wiśniewska życzyły uczestniczkom spotkania spokojnych i radosnych świąt, wyraziły też nadzieję, że kolejne spotkanie w nadchodzącym roku będzie już w realu. Zostało ono zaplanowane na koniec lutego 2021 roku.

Polecane publikacje dostępne w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu:

Design thinking: inspiracje dla dydaktyki / Zofia Okraj. - Warszawa : Difin, 2020.

Twórcza odwaga: otwórz się na Design Thinking / Tom Kelley, David Kelley. - Warszawa : MT Biznes, 2019.

Katalog integro
Dostęp do nowości
Jubileusz stulecia
Czytelnia online IBUK libra