plen
Aktualności
2018-12-27 11:42:00 Otwarcie wystawy prac z II edycji konkursu „Elżbieta Zawacka – jedyna kobieta wśród cichociemnych”

W wernisażu wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich pan Krzysztof Bylicki - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, proboszcz parafii Kaszczorek – ksiądz kanonik Grzegorz Leśniewski, przedstawiciele Rady Rodziców SP 27, nagrodzeni uczniowie
i ich opiekunowie, rodzice i dziadkowie.

Konkurs o Elżbiecie Zawackiej skierowany jest do uczniów wszystkich toruńskich szkół. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu przedstawiającego życie i działalność Elżbiety Zawackiej. Autorem pracy może być tylko jeden uczeń pracujący samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela. Plakat może być wykonany w dowolnych technikach plastycznych. Ocenie podlegała: poprawność merytoryczna – zgodność treści z prawdą historyczną, umiejscowienie postaci i wydarzeń w czasie i przestrzeni, podkreślenie cech bohaterki; oryginalność i twórczy charakter wykonanego plakatu; czytelność przekazu i estetyka pracy.

W tym roku laureatami konkursu byli uczniowie toruńskich szkół: SP 11, SP 16, SP 18,  SP 23, SP 27, SP 28 i Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych.

Organizatorzy konkursu pragną oddać hołd honorowej obywatelce Torunia oraz przekazać pamięć o niej następnym pokoleniom, dlatego założeniem konkursu jest rozesłanie pięknych, nierzadko wymagających dużego zaangażowania  i cierpliwości, a także ciekawych
i oryginalnych prac do szkół w Polsce, mając nadzieję, że zawisną w pracowniach historycznych. Pierwsze z nich trafią do Szkół Uczących Się, które tak jak Szkoła Podstawowa Nr 27 w swojej pracy wdrażają Ocenianie Kształtujące.
Wystawę można oglądać do 04.01.2019 w Bibliotece Pedagogicznej.   

 

                     

 
 ilość odsłon: 238
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-17 13:34:00

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń