2018-12-27 11:42:00 Otwarcie wystawy prac z II edycji konkursu „Elżbieta Zawacka – jedyna kobieta wśród cichociemnych”

W wernisażu wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich pan Krzysztof Bylicki - dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, proboszcz parafii Kaszczorek – ksiądz kanonik Grzegorz Leśniewski, przedstawiciele Rady Rodziców SP 27, nagrodzeni uczniowie
i ich opiekunowie, rodzice i dziadkowie.

Konkurs o Elżbiecie Zawackiej skierowany jest do uczniów wszystkich toruńskich szkół. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu przedstawiającego życie i działalność Elżbiety Zawackiej. Autorem pracy może być tylko jeden uczeń pracujący samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela. Plakat może być wykonany w dowolnych technikach plastycznych. Ocenie podlegała: poprawność merytoryczna – zgodność treści z prawdą historyczną, umiejscowienie postaci i wydarzeń w czasie i przestrzeni, podkreślenie cech bohaterki; oryginalność i twórczy charakter wykonanego plakatu; czytelność przekazu i estetyka pracy.

W tym roku laureatami konkursu byli uczniowie toruńskich szkół: SP 11, SP 16, SP 18,  SP 23, SP 27, SP 28 i Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych.

Organizatorzy konkursu pragną oddać hołd honorowej obywatelce Torunia oraz przekazać pamięć o niej następnym pokoleniom, dlatego założeniem konkursu jest rozesłanie pięknych, nierzadko wymagających dużego zaangażowania  i cierpliwości, a także ciekawych
i oryginalnych prac do szkół w Polsce, mając nadzieję, że zawisną w pracowniach historycznych. Pierwsze z nich trafią do Szkół Uczących Się, które tak jak Szkoła Podstawowa Nr 27 w swojej pracy wdrażają Ocenianie Kształtujące.
Wystawę można oglądać do 04.01.2019 w Bibliotece Pedagogicznej.

2019-06-17 13:34:00