plen
Aktualności
2019-01-10 01:35:00 Relacja z wernisażu wystawy Światy Wymyślone

8 stycznia 2019 r. o godz. 11.30 w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy Światy Wymyślone. Wystawa prezentuje prace plastyczne dwojga wychowanków SP w Turznie: Luizy Osowskiej, uczennicy VIII kl. oraz Radosława Osińskiego, absolwenta tej placówki.

Przybyłych na wernisaż gości serdecznie powitała – w imieniu pani dyrektor Doroty  Komendzińskiej – pani Wiesława Budrowska z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego. Pogratulowała ona autorom prac i zaprosiła zebranych do oglądania wystawy.

Następnie głos zabrał pan Jarosław Sienkiewicz, dyrektor SP w Turznie. Z wielkim uznaniem mówił o różnorodnych talentach swoich uczniów i zachęcił obecną na wernisażu młodzież do rozwijania zainteresowań i dzielenia się nimi ze społecznością szkolną.

Pomysłodawczyni wystawy, pani Anna Cenkała, nauczyciel bibliotekarz SP w Turznie, gorąco pogratulowała uczniom talentu. Wyraziła zadowolenie z faktu, że jest to już kolejna wystawa prac utalentowanych uczniów SP w Turznie w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Wyraziła również nadzieję, że na kolejnym etapie swojej edukacji uczniowie będą korzystali z bogatych zasobów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

Poproszeni o zabranie głosu bohaterowie dnia, Luiza Osowska oraz Radosław Osiński, podzielili się z zebranymi swoją pasją do rysowania i planami artystycznymi na przyszłość.

Zgromadzeni goście z zainteresowaniem oglądali prezentowane na wystawie prace oraz wyłożone w gablotach książki ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, dotyczące rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży.

Po poczęstunku młodzież wzięła udział w wycieczce po bibliotece, podczas której poznała ofertę edukacyjną naszej placówki. Uczniowie odwiedzili najodleglejsze zakamarki magazynów książek, w Wypożyczalni wyszukiwali ulubione książki w katalogu online, a w Czytelni Ogólnej mieli okazję zapoznać się z jej księgozbiorem oraz porozmawiać o swoich zainteresowaniach.

Wystawa jest czynna od 8 do 26 stycznia 2019 r. w godzinach otwarcia Biblioteki od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w soboty w godz. 10.00-15.00. Wstęp wolny.

 

Galeria zdjęć

 


 ilość odsłon: 223
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-17 13:34:00

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń