2019-02-07 03:00:00 Relacja ze szkolenia „Wychowanie do wartości – współczesna polska literatura dla dzieci i młodzieży”

6 lutego 2019 roku  (środa) w godzinach 14.30-16.30 odbyło się szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy „Wychowanie do wartości -  współczesna polska literatura dla dzieci”. Szkolenie poprowadziła Wiesława Jędrzejczykowa z wydawnictwa Literatura.

W pierwszej części szkolenia uczestnicy wysłuchali wystąpienia „Wychowanie do wartości -  współczesna polska literatura dla dzieci  i młodzieży"  na podstawie publikacji wydawnictwa. Prelegentka zaprezentowała serie wydawnicze „A to historia”, „Zdarzyło się w Polsce”, „Wojny dorosłych – historie dzieci”, „Nieprzeciętni” (Piłsudski, Skłodowska, Kopernik,  Sendlerowa) oraz książki, które są lekturami w nowej podstawie programowej.

W czasie przerwy nauczyciele i bibliotekarze mieli możliwość zakupu lub zamówienia prezentowanych książek z rabatem 50% od ceny detalicznej.

Druga część szkolenia poświęcona była zagadnieniu  „Wydawnictwo od kuchni”. W trakcie   prezentacji Wiesława Jędrzejczykowa mówiła o doborze wydawanych pisarzy i  ilustratorów oraz trafnym wyborze  projektów okładek.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał pakiet informacyjno-promocyjny wraz ze scenariuszami lekcji wg książek wydawnictwa Literatura.

W spotkaniu uczestniczyło 60 nauczycieli i bibliotekarzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

2019-07-08 12:05:15