plen
Aktualności
2019-03-19 12:37:00 Giełda pomysłów terapeutycznych

„Giełda pomysłów terapeutycznych” to spotkanie toruńskich logopedów i terapeutów pedagogicznych, mające na celu prezentację metod i narzędzi pracy wykorzystywanych w codziennej praktyce szkolnej przez nauczycieli specjalistów. Organizatorami giełdy są nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Toruniu p. Julita Peplińska i p. Bogumiła Sarnowska-Milaniuk oraz p. Magdalena Misiąg-Korwiel, doradczyni metodyczna ds. terapii pedagogicznej z Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Patronat nad tegorocznym spotkaniem objął Kujawsko-Pomorski Oddział Polskiego Związku Logopedów. Poprzednie dwie giełdy były spotkaniami nauczycieli logopedów, obecna, trzecia edycja ze względu na ścisłą współpracę w szkole logopedów i terapeutów została poszerzona o przedstawicieli również tej grupy nauczycieli.                                      

Podczas giełdy zostały zaprezentowane wybrane, najbardziej aktualne, pozycje z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, związane tematycznie z zagadnieniami poruszanymi przez prelegentów. Uczestnicy mogli się również zapoznać z ofertą edukacyjną Biblioteki i portalem Edupolis. Zaprezentowane publikacje wzbudziły bardzo duże zainteresowanie, pojawiły się też sugestie dotyczące poszukiwanych przez logopedów i terapeutów pozycji, które mogłyby znaleźć się w zbiorach bibliotecznych. Nauczycielom dodatkowo została przekazana informacja o zamieszczonym na stronie WWW Biblioteki zestawieniu bibliograficznym dotyczącym logopedii i terapii logopedycznej (Logopedia. Terapia logopedyczna).

Giełdzie towarzyszyła wystawa prac dzieci nagrodzonych i wyróżnionych w wojewódzkim konkursie plastyczno-logopedycznym „Te, co skaczą i fruwają, trudne głoski w sobie mają” na najpiękniejszą kartkę z logopedycznego kalendarza. Wernisaż połączony z rozstrzygnięciem konkursu odbył się 5 marca 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.
 

Galeria zdjęć

 

 

 ilość odsłon: 223
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-09-16 12:07:49

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń