plen
Aktualności
2019-04-02 11:37:00 Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu 2019

Kwiecień jest miesiącem solidarności z osobami z autyzmem. W jego trakcie odbywają się wydarzenia poświęcone problematyce autyzmu, pozwalające m.in. poznać przyczyny i objawy autyzmu, a także różnorodne schematy zachowań osób z autyzmem. Wszystko to zdecydowanie przyczynia się do lepszej komunikacji, zrozumienia postaw, budowania przyjaznych relacji w społeczeństwie. Jest to szczególnie ważne ze względu na systematycznie rosnącą liczbę osób, u których jest diagnozowany autyzm lub inne zaburzenia ze spektrum autyzmu.

W Toruniu jedną z proponowanych inicjatyw w tym zakresie jest akcja „Niebieski kwiecień w Toruniu – wiem więcej o autyzmie” organizowana od kilku lat przez Centrum Terapii i Edukacji „Mały Książę” w Toruniu. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu po raz kolejny przyłącza się do tej akcji. W ramach wsparcia przedsięwzięcia przygotowaliśmy wystawkę wartościowych publikacji poświęconych tematyce autyzmu, informację na profilu Biblioteki w portalu Facebook oraz wykaz najnowszych książek dotyczących autyzmu w zbiorach Biblioteki w programie Sway. Na naszej stronie internetowej znajduje się też bogate zestawienie bibliograficzne, zawierające publikacje mogące służyć pomocą w przybliżeniu zagadnienia autyzmu i Zespołu Aspergera.

Wspólnie z Centrum Terapii i Edukacji „Mały Książę” w Toruniu chcemy również zaproponować spotkanie informacyjne dla nauczycieli z toruńskich placówek oświatowych pracujących z dziećmi i młodzieżą, u których zdiagnozowano autyzm bądź Zespół Aspergera. Szczegóły spotkania zostaną podane w późniejszym terminie.

 

 

 ilość odsłon: 212
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-01 12:30:18

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń