plen
Aktualności
2019-05-28 01:05:00 „Toruń – to moje miasto”

Wystawa prac dzieci z grupy „Mądrali” Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu zatytułowana „Toruń – to moje miasto” jest podsumowaniem całorocznej pracy poświęconej obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nauczycielki Karolina Stachowiak i Ilona Stefanowska w roku szkolnym 2018/2019, realizując podstawę programową oraz zadania wynikające z uczestnictwa w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt. „Piękna nasza Polska cała”,  kształtowały u dzieci poczucie przynależności regionalnej i narodowej. Przybliżyły dzieciom piękno i historię naszego miasta. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały legendy, słuchały wierszy i uczyły się piosenek. Piosenka, która się dzieciom najbardziej spodobała, była głównym natchnieniem do wykonania prac plastycznych. To do fragmentów piosenki pt. „To moje miasto” dzieci wykonały prace plastyczne.
W swoich pracach dzieci swobodnie przedstawiły ciekawe spostrzeżenia dotyczące Torunia, Polski oraz najważniejszej dla wszystkich własnej rodziny.
Podczas pobytu w przedszkolu dzieci poznały wiele ciekawych technik plastycznych, jednak na zakończenie miały prawo wyboru tych, które najbardziej polubiły. Decyzją dzieci prace zostały namalowane farbami plakatowymi oraz narysowane kredkami pastelowymi: suchymi i mokrymi.
Przygotowanie prac na wystawę sprawiło dzieciom wiele prawdziwej radości i satysfakcji.ilość odsłon: 214
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-12-03 09:23:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń