2019-05-30 09:43:00 Podsumowanie sieci "Jak motywować siebie i uczniów".

Nadszedł czas na ostatnie spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia Jak motywować siebie i innych. Uczestniczki najpierw wysłuchały krótkiego wystąpienia
dr Małgorzaty Kaczmarek (konsultantki KPCEN w Toruniu) na temat dialogu motywującego oraz wykonały kilka ćwiczeń, m.in. z wykorzystaniem kart metaforycznych, które pomogły zrozumieć zasady dialogu motywującego.

Elżbieta Wiśniewska, pracowniczka Biblioteki Pedagogicznej, przygotowała interesujące stoisko z książkami nawiązującymi do poruszanego podczas spotkania tematu. Inspirująca była część dyskusyjna dotycząca metod zaciekawienia uczniów i zmotywowania ich do pracy na lekcji. Nauczycielki dzieliły się doświadczeniami w tym zakresie.
Na koniec Danuta Potręć, kierowniczka sieci oraz konsultantka KPCEN w Toruniu rozdała obecnym zaświadczenia udziału w sieci i przeprowadziła ewaluację. Uczestniczki chętnie deklarowały udział w sieci w roku szkolnym 2019/2020. Wśród propozycji tematów spotkań padały: jak budować autorytet nauczyciela, jak radzić sobie z dyscypliną w klasie, ale również wypalenie zawodowe i komunikacja.
W rozmowach pedagodzy wysoko ocenili spotkania oraz możliwość wykorzystania wiedzy oraz materiałów w pracy z uczniami.
Danuta Potręć i Elżbieta Wiśniewska, organizatorki sieci, życzyły koleżankom wakacyjnego odpoczynku, nabrania sił i dużo radości.

2019-06-18 10:13:15