2019-06-12 08:52:00 Kosmiczna Alchemia – konferencja naukowa

Celem konferencji było uczczenie Jubileuszowego Roku 150 lat Układu Okresowego Pierwiastków; zaprezentowanie drogi Mendelejewa do stworzenia układu okresowego pierwiastków; zaprezentowanie nowych pierwiastków chemicznych; przypomnienie uczestnikom zastosowania i wykorzystania pierwiastków chemicznych.
W ramach konferencji zaprezentowane zostały pokazy chemiczne wykonane przez studentów Wydziału Chemii UMK. Przygotowano również wystawę historycznego sprzętu chemicznego Muzeum Chemii UMK w Toruniu, plansz informacyjnych z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, minerałów, skał i rud metali.

Podczas konferencji Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprezentowała swoje zbiory związane z tematyką spotkania. Eksponowane na stoisku książki oraz czasopisma cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Na stronie internetowej Biblioteki zamieszczone zostały wybrane publikacje z zasobów Biblioteki Pedagogicznej oraz zestawienie bibliograficzne  dotyczące tematu spotkania (Serwis informacyjny / Bibliografie tematyczne).

2019-06-18 10:13:15