2019-11-04 12:29:00 Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu na seminarium naukowym UMK w ramach projektu „Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego”

Seminarium otworzył prof. Piotr Błajet wykładem "Ekologia edukacji, czyli o środowiskowych uwarunkowaniach uczenia się". Omawiał on wpływ miejsca zamieszkania oraz środowiska na rozwój społeczeństw, ich kształcenie i osiągnięcia.
Następnie nauczyciele wzięli udział w warsztatach metodycznych:

1. „Uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych" - dr hab. Ditta Baczała, prof. UMK.
2. „Jak rozmawiać z dzieckiem o umieraniu i śmierci?" - dr hab. Józef Binnebesel, prof. UMK.
3. „Kształtowanie kompetencji społecznych i komunikacyjnych" - dr Małgorzata Fopka-Kowalczyk.
4. „Jak uczyć (się) kreatywności?” - dr Kinga Majchrzak-Ptak.

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu, która jest partnerem w projekcie, przygotowała zestawienia bibliograficzne związane z tematyką seminarium. Ponadto na stoisku Biblioteki zaprezentowane zostały adekwatne tematycznie zbiory - cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem nie tylko nauczycieli, ale również studentów UMK.
Zestawienia bibliograficzne przygotowane na seminarium są dostępne na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu w zakładce: Serwis informacyjny / Bibliografie tematyczne.

Projekt realizowany jest przez Gminę Miasta Toruń (Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy). Partnerami w projekcie są Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Wydział Nauk Pedagogicznych) oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie/Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

2019-11-13 10:25:51