2010-04-14 09:55:00 Relacja ze szkolenia dla nauczycieli bibliotekarzy TNBSP

W dniu 10 kwietnia 2010 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbyły się warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy, członków Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddziału w Toruniu. Zajęcia, których organizatorami byli: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli i Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych, poświęcone były wyszukiwaniu informacji w sieci.

Spotkanie poprowadziła Pani Lidia Derfert-Wolf, starszy kustosz dyplomowany w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, specjalizująca się między innymi w zagadnieniach związanych z działalnością informacyjną bibliotek i kształceniem użytkowników informacji.

W trakcie warsztatów p. Lidia Derfert-Wolf zaprezentowała uczestnikom: podstawy wyszukiwania informacji w sieci - strategie szukania; rodzaje narzędzi wyszukiwawczych, zasady działania wyszukiwarek ogólnych, metody i techniki wyszukiwania.
Wspólnie z uczestnikami warsztatów prowadząca dokonała przeglądu i oceny wybranych źródeł przydatnych w pracy nauczycieli bibliotekarzy.

2019-12-03 09:23:25