plen
Aktualności
2010-04-14 09:55:00 Relacja ze szkolenia dla nauczycieli bibliotekarzy TNBSPW dniu 10 kwietnia 2010 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu odbyły się warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy, członków Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddziału w Toruniu. Zajęcia, których organizatorami byli: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli i Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych, poświęcone były wyszukiwaniu informacji w sieci.

Spotkanie poprowadziła Pani Lidia Derfert-Wolf, starszy kustosz dyplomowany w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, specjalizująca się między innymi w zagadnieniach związanych z działalnością informacyjną bibliotek i kształceniem użytkowników informacji.

W trakcie warsztatów p. Lidia Derfert-Wolf zaprezentowała uczestnikom: podstawy wyszukiwania informacji w sieci - strategie szukania; rodzaje narzędzi wyszukiwawczych, zasady działania wyszukiwarek ogólnych, metody i techniki wyszukiwania.
Wspólnie z uczestnikami warsztatów prowadząca dokonała przeglądu i oceny wybranych źródeł przydatnych w pracy nauczycieli bibliotekarzy. 


 

  

 

 

 
 ilość odsłon: 2157
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-12-03 09:23:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń