plen
Aktualności
2010-05-08 10:17:00 "Wycinki z Arkadii" - wystawa


Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” zapraszają na wystawę fotografii „Wycinki z Arkadii”, którą można oglądać od 8 do 31 maja 2010 roku w Sali wystawowej Biblioteki.

Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” jest organizacją pożytku publicznego, typu non-profit. Działa od 1994 r., jej celem statutowym jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, charytatywnej, społecznie użytecznej, oświatowej oraz innej osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Najbardziej spektakularną formą działalności Fundacji jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. W te właśnie działanie wpisuje się wystawa „Wycinki z Arkadii”, składająca się z 19 portretów fotograficznych. Projekt realizowany był w latach 2007-2008 i brało w nim udział trzydziestu podopiecznych uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Autorem prac jest Rafał Bednarkiewicz, rehabilitant ruchowy, terapeuta. Absolwent filozofii i oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, mieszkający obecnie w Toruniu. Rafał Bednarkiewicz pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie od dwunastu lat, od czterech prowadzi zajęcia terapeutyczne za pomocą fotografii. Wcześniej, w 2009 roku, prezentował swoją wystawę w Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.


 
 


 


 


   

  Fot. Aneta Moczulska-Banekilość odsłon: 2083
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-12-03 09:23:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń