2010-05-08 10:17:00 "Wycinki z Arkadii" - wystawa

Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” zapraszają na wystawę fotografii „Wycinki z Arkadii”, którą można oglądać od 8 do 31 maja 2010 roku w Sali wystawowej Biblioteki.

Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” jest organizacją pożytku publicznego, typu non-profit. Działa od 1994 r., jej celem statutowym jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, charytatywnej, społecznie użytecznej, oświatowej oraz innej osobom niepełnosprawnym, zwłaszcza dzieciom i ich rodzicom, oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Najbardziej spektakularną formą działalności Fundacji jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. W te właśnie działanie wpisuje się wystawa „Wycinki z Arkadii”, składająca się z 19 portretów fotograficznych. Projekt realizowany był w latach 2007-2008 i brało w nim udział trzydziestu podopiecznych uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Autorem prac jest Rafał Bednarkiewicz, rehabilitant ruchowy, terapeuta. Absolwent filozofii i oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, mieszkający obecnie w Toruniu. Rafał Bednarkiewicz pracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie od dwunastu lat, od czterech prowadzi zajęcia terapeutyczne za pomocą fotografii. Wcześniej, w 2009 roku, prezentował swoją wystawę w Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

Fot. Aneta Moczulska-Banek

ilość odsłon: 1989