plen
Aktualności
2012-02-29 10:00:00 Bibliofilatelia - relacja


28 lutego o godz. 17 spotkali się w Sali wystawowej Biblioteki miłośnicy książek z Towarzystwa Bibliofilów im. Joachima Lelewela w Toruniu i miłośnicy znaczków pocztowych skupieni w Toruńskim Okręgu Polskiego Związku Filatelistów. Mieli oni niebywałą okazję wysłuchać prelekcji dr. inż. Jerzego Dudy z Krakowa na temat jego pasji związanej z kolekcjonowaniem znaczków i znaków pocztowych powiązanych tematycznie z książką, biblioteką, drukarstwem, papierem. Była to też okazja do obejrzenia niewielkiej, ale reprezentatywnej część bogatej, a w Polsce unikatowej kolekcji filatelistycznej dr J. Dudy. Interesująca opowieść dr. Jerzego Dudy utwierdziła wszystkich słuchaczy w przekonaniu, że bibliofilatelia jest ogromną pasją życiową prelegenta.

Dr inż. Jerzy Duda od roku 2001 jest Wielkim Mistrzem Rycerskiego Zakonu Bibliofilskiego z Kapitułą Orderu Białego Kruka w Krakowie.

Spotkanie poświęcone bibliofilatelii wpisało się w cykl imprez związanych z jubileuszem 90-lecia Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Głównym inicjatorem tego spotkania był p. Wojciech Lewandowski – prezes Toruńskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów, który z tej właśnie okazji zaprojektował okolicznościową kartkę pocztową i datownik.

 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 ilość odsłon: 1445
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-09-16 12:07:49

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń