plen
Aktualności
2008-04-04 09:28:00 Sprawozdanie


W siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu odbyły się warsztaty poświęcone portalowi społecznościowemu Wolne Lektury, prowadzonemu przez Fundację Nowoczesna Polska przy współpracy z Biblioteką Narodową.

Portal Wolne Lektury www.wolnelektury.pl udostępnia w Internecie teksty lektur szkolnych, które trafiły już do domeny publicznej i nie są związane rygorami prawa autorskiego. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach. Można je zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym.

Spotkanie poprowadziły Panie Aleksandra Sekuła i Olga Sutkowska, współtwórczynie serwisu, odpowiedzialne za redakcję merytoryczną i techniczną tekstów oraz współpracę z wolontariuszami.

W warsztatach uczestniczyły 23 osoby. Nauczyciele poloniści, nauczyciele bibliotekarze oraz studenci zapoznali się z podstawami obsługi oprogramowania wiki, w którym funkcjonuje serwis, a także z zasadami redakcji merytorycznej i technicznej dokumentów zamieszczanych w portalu. Słuchacze otrzymali również materiały informacyjne dotyczące portalu.

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną, zapoznać się z Jej historią, obejrzeć stronę Biblioteki w Internecie oraz poznać ofertę szkoleniową Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego.
ilość odsłon: 2740
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-12-03 09:23:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń