2008-04-04 09:28:00 Sprawozdanie

W siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu odbyły się warsztaty poświęcone portalowi społecznościowemu Wolne Lektury, prowadzonemu przez Fundację Nowoczesna Polska przy współpracy z Biblioteką Narodową.

Portal Wolne Lektury www.wolnelektury.pl udostępnia w Internecie teksty lektur szkolnych, które trafiły już do domeny publicznej i nie są związane rygorami prawa autorskiego. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach. Można je zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym.

Spotkanie poprowadziły Panie Aleksandra Sekuła i Olga Sutkowska, współtwórczynie serwisu, odpowiedzialne za redakcję merytoryczną i techniczną tekstów oraz współpracę z wolontariuszami.

W warsztatach uczestniczyły 23 osoby. Nauczyciele poloniści, nauczyciele bibliotekarze oraz studenci zapoznali się z podstawami obsługi oprogramowania wiki, w którym funkcjonuje serwis, a także z zasadami redakcji merytorycznej i technicznej dokumentów zamieszczanych w portalu. Słuchacze otrzymali również materiały informacyjne dotyczące portalu.

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Bibliotekę Pedagogiczną, zapoznać się z Jej historią, obejrzeć stronę Biblioteki w Internecie oraz poznać ofertę szkoleniową Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego.

2018-06-15 10:57:12