2008-05-06 01:22:00 Inauguracja Tygodnia Bibliotek

5 maja 2008 r. w  Zespole  Szkół Nr 2 im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolski V Tydzień Bibliotek.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które jest organizatorem Tygodnia Bibliotek postanowiło w tym roku zwrócić uwagę mediów na biblioteki szkolne i pedagogiczne. Dlatego podczas konferencji prasowej 3 biblioteki szkolne (Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 53 w Częstochowie, Szkoły Podstawowej Nr 109 im. Batalionów Chłopskich w Warszawie) oraz Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu miały okazję do  zaprezentowania swoich osiągnięć i doświadczeń wobec wyzwań XXI wieku.

Prezentację Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu przygotowaną wspólnie z p. mgr Wiesławą Budrowską przedstawiła kierowniczka Wydziału Informacyjno -Bibliograficznego p. mgr Aldona Zawałkiewicz.

Uczestnicy konferencji prasowej zwiedzili także bibliotekę szkoły, w której konferencja miała miejsce.

Tegoroczny Tydzień  Bibliotek przebiegać będzie pod hasłem "Biblioteka Miejscem Spotkań", a patronują mu trzej ministrowie: Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Katarzyna Hall - Minister Edukacji Narodowej i prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

2019-12-03 09:23:25