plen
Aktualności
2008-10-24 10:48:00 Działalność edukacyjna

We wrześniu 2008 roku wznowiliśmy lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i techników. W bieżącym roku szkolnym, tak jak w ubiegłym, proponujemy też szkolenia indywidualne i grupowe z zakresu przysposobienia bibliotecznego dla wszystkich grup czytelników, a zwłaszcza dla nauczycieli i studentów.

W Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu prowadzimy lekcje biblioteczne dla maturzystów. Celem tych zajęć jest przygotowanie uczniów do samodzielnego opracowania bibliografii do prezentacji maturalnej z języka polskiego. W czasie zajęć uczniowie wykonują ćwiczenia pozwalające opanować umiejętność prowadzenia poszukiwań bibliograficznych w bazach Biblioteki Narodowej i katalogu elektronicznym oraz w bazie Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Tematy tych lekcji to Przewodnik Bibliograficzny i Bibliografia Zawartości Czasopism w formie tradycyjnej i elektronicznej jako podstawowe źródło informacji bibliograficznej oraz Wyszukiwanie informacji w katalogu OPAC i bazie bibliograficznej PROWEB. Lekcje odbywają się we wtorki i piątki w godz. 8.00-9.45.

W naszej bibliotece prowadzimy również lekcje biblioteczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W czasie zajęć uczniowie zapoznają się z takimi pojęciami, jak biblioteka, wypożyczalnia, czytelnia, katalog oraz zwiedzają gmach Biblioteki. Mają też okazję prześledzić całą drogę książki – z półki w magazynie zbiorów do rąk czytelnika. Temat lekcji brzmi Biblioteka jakiej nie znamy: wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu. Lekcje odbywają się w środy i czwartki w godz. 8.00-9.45.

W ofercie edukacyjnej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu są także szkolenia dla nauczycieli. Głównym celem zajęć jest zaprezentowanie nauczycielom możliwości nowego systemu bibliotecznego PROLIB i przygotowanie ich do samodzielnego korzystania z modułu OPAC WWW. Uczestnikom szkolenia proponujemy zwiedzanie siedziby biblioteki, zapoznajemy ich z jej historią, zbiorami oraz oferowanymi usługami.


Lekcje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Lekcje dla maturzystów
ilość odsłon: 1970
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-09-16 12:07:49

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń