plen
Aktualności
2009-03-18 01:38:00 Fotograficzna poczta butelkowa - relacja


17 marca 2009 r. w Sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu uroczyście otwarto wystawę „Fotograficzna poczta butelkowa”. Na wstępie Dyrektor Elżbieta Wykrzykowska powitała przybyłych gości, krótko przedstawiła sam pomysł przedsięwzięcia i organizacje, z inicjatywy których jego realizacja stała się możliwa. Podziękowała przedstawicielowi sponsora wystawy, Panu Adamowi Bujnemu z Wydawnictwa Pascal, za piękne albumy i przewodniki turystyczne ofiarowane Bibliotece Pedagogicznej (zostały one wyeksponowane w gablotach).

Następnie głos zabrał Rafał Kruszka – doktorant Instytutu Socjologii UMK. W wystąpieniu Rola fotografii w podróży, przedstawił krótko historię fotografii. Zauważył, jaką rewolucję w fotografii amatorskiej spowodowało przejście z fotografii analogowej na cyfrową. Te nowe możliwości techniczne i dostępność sprzętu zaowocowały ogromną liczbą powstających zdjęć. Z kolei powszechny dostęp do Internetu stworzył nieograniczone możliwości ich publikacji i rozpowszechniania.
Fotografia towarzyszy dziś nieodłącznie naszym podróżom, dokumentuje je, oswaja obce rejony świata. Rafał Kruszka nawiązał w swym wystąpieniu do prezentowanej wystawy zauważając, że podobnie jak w wypadku anonimowych fotografii prezentowanych w Internecie, mamy tutaj do czynienia z amatorską twórczością, a jej interpretacja należy do nas.

Zgromadzone na wystawie zdjęcia „odbyły” dalekie podróże i powróciły do organizatorów akcji, aby rozpocząć swoje „drugie życie” w salach wystawowych, jednocześnie będąc dowodem na to, że wspólne, dobrowolne działania – nawet te realizowane na odległych kontynentach – są możliwe i przynoszą efekty.

Przybyli goście podzielili się wrażeniami z wystawy wpisując się do naszej kroniki.
Telewizja Kablowa Toruń zamieściła relację z otwarcia wystawy. Dziennikarze przeprowadzili wywiady z kuratorem wystawy – Wiesławą Budrowską z Biblioteki Pedagogicznej oraz prelegentem Rafałem Kruszką i przedstawicielem Wydawnictwa Pascal – Adamem Bujnym.

Wystawa czynna będzie do końca marca 2009 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp wolny.

 

Galeria zdjęć ilość odsłon: 2680
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-12-03 09:23:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń