2016-12-13 11:21:00 „Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!” - relacja z wernisażu wystawy

2 grudnia o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki odbył się wernisaż wystawy fotografii „Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!” Wystawa, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Stowarzyszenie Hospicjum Światło w Toruniu, została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Gości przybyłych na wernisaż przywitała dyrektor Biblioteki, pani Dorota Komendzińska, która podziękowała pracownikom Hospicjum „Światło” i wolontariuszom za ich pracę na rzecz osób u kresu życia oraz za przygotowanie wystawy pokazującej różne barwy wolontariatu oraz hospicyjną codzienność, tak odmienną od stereotypowych wyobrażeń na temat hospicjum. Pani dyrektor Komendzińska powiedziała też, że bardzo cieszy ją nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Światło i ma nadzieję, że przyczyni się ona do przełamywania stereotypów narosłych wokół hospicjum. Następnie pani dyrektor oddała głos pani Małgorzacie Olszewskiej, wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Światło w Toruniu, która opowiedziała o codziennym życiu w hospicjum i o interdyscyplinarnym zespole bezpośrednio zaangażowanym w sprawowanie opieki paliatywno-hospicyjnej, w którym bardzo ważnie miejsce zajmują wolontariusze. Pani Małgorzata Olszewska podziękowała pani dyrektor Dorocie Komendzińskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy przybliżającej ideę wolontariatu i opieki paliatywno-hospicyjnej, po czym zaprosiła zgromadzonych do sali dydaktycznej na projekcję filmu „Hospicjum Światło – 20 lat”.

Wolontariusze udzielili wywiadu dziennikarzowi Telewizji Kablowej Toruń – Mariuszowi Orłowskiemu.

Wystawę można oglądać do 20 grudnia w godzinach otwarcia Biblioteki.

2017-11-22 08:59:54