2016-12-20 09:36:00 "Hospicjum – o co w tym chodzi i z czym to się je" - sprawozdanie z warsztatów

W dniu 15 grudnia 2016 roku odbyły się warsztaty Hospicjum – o co w tym chodzi i z czym to się je. Uczestniczyła w nich młodzież z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, która odwiedziła nas wraz ze swoimi nauczycielami – Elżbietą Krajewską, Anną Danilewskiej, Macieja Wiśniewskiego i Macieja Broczka. Zajęcia poprowadziły Elżbieta Wiśniewska i Anna Siemińska z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli wystawę Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!, a następnie zobaczyli film 20 lat Hospicjum Światło. W czasie warsztatów młodzież dowiedziała się, jak wygląda codzienne życie chorych w hospicjum oraz zapoznała się z ideą opieki paliatywno-hospicyjnej i pracą wolontariuszy w hospicjum.
Zajęcia towarzyszyły wystawie Barwy wolontariatu w hospicyjnej codzienności. Razem możemy więcej!, która objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

2017-11-22 08:59:54