2016-12-23 08:26:00 Wystawy wirtualne jako pomoc dydaktyczna w pracy z uczniem zdolnym – relacja z konferencji

W trakcie realizacji projektu uczniowie poznawali zasady korzystania z profesjonalnych źródeł internetowych, takich jak regionalne biblioteki cyfrowe, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Biblioteki Kolekcji Prywatnych itp. Wystawy wirtualne powstały dzięki wykorzystaniu oprogramowania MOVIO, stworzonego w ramach europejskiego projektu AthenaPlus, w którym brało udział Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją.

Z biblioteką rozwiniesz skrzydła to tytuł wystąpienia podczas, którego nasza koleżanka Sylwia Malinowska zaprezentowała możliwości Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu w wspieraniu rozwoju ucznia zdolnego. W kalejdoskopowym skrócie omówiła możliwości prezentacji talentów twórczych uczniów w Sali wystawowej Biblioteki.
Biblioteka zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz ponadgimnazjalnych z całego województwa. Stwórzmy wspólnie uczniom okazję do zaistnienia poza szkołą, pomóżmy uwierzyć we własne siły i jednocześnie dajmy szansę na zaprezentowanie się przed liczniejszą publicznością.

2017-11-22 08:59:54