2017-01-09 10:07:00 Sieć Edukacja matematyczna i nowe technologie 2017

Sieć Edukacja matematyczna i nowe technologie powstała w grudniu 2015 r. i jest prowadzona wspólnie przez Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Uczestnikami sieci są nauczyciele matematyki wszystkich etapów edukacyjnych zainteresowani stosowaniem nowych technologii w edukacji, pracujący w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego.
W ramach działania sieci organizatorzy proponują konsultacje metodyczne z ekspertami, bezpłatne, atrakcyjne warsztaty, dostosowując jednocześnie program pracy sieci do rzeczywistych potrzeb zgłaszanych przez uczestników. Z założenia uczestnicy spotykają się ze sobą zarówno stacjonarnie, jak i współpracują na platformie e-learningowej Moodle.

Do tej pory odbyło się 5 spotkań stacjonarnych w roku szkolnym 2015/2016 oraz jedno w roku szkolnym 2016/2017. Na kolejne zapraszamy uczestników sieci oraz nauczycieli matematyki chętnych do jej współtworzenia. Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu, ul. Dąbrowskiego 4. Zajęcia potrwają 3 godziny, a w programie znajdą się:

E-podręczniki – nauka online. Multimedialne materiały wspomagające pracę nauczyciela i ucznia – moderatorzy sieci Marzena Jarocka, Izabella Milewska-Warta, Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu,

Wykorzystanie mediów społecznościowych w edukacji – koordynator sieci Barbara Szefler, doradczyni metodyczna matematyki szkół ponadgimnazjalnych, Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Uczestnictwo w sieci jest bezpłatne, a członkowie sieci otrzymują zaświadczenia wystawiane przez Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli

Szczegółowe informacje o sieci znajdują się w ulotce.

2017-11-22 08:59:54