2017-02-27 08:23:00 3XSZTUKA – grafika, rysunek, malarstwo

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Autorami prac są uzdolnieni uczniowie IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka  w Toruniu, Kamil Urban oraz Bartłomiej  Woźniak. Uczniowie od lat interesują się sztuką. Swoje zainteresowania rozwijają zarówno w szkole jak i uczestniczą w różnych formach doskonalenia swojego warsztatu, poza szkołą. Uczniów wyróżnia ogromna pasja tworzenia oraz zaangażowanie w swoją artystyczną pracę. W swoich artystycznych wypowiedziach stosują tradycyjne techniki plastyczne, takie jak rysunek, grafikę i malarstwo. Wśród tematów pojawiają się martwe natury, postać człowieka, elementy przyrody a także pejzaże. Obaj w swojej twórczości przywiązują uwagę do szczegółów, detali i poprawności warsztatowej. Prace plastyczne autorów wystawy są bogate w wartości wyrazowe kreski, pełne światłocienia oraz różnorodnych faktur.

Wystawa 3XSZTUKA, jest odbiciem zainteresowania autorów grafiką, rysunkiem i malarstwem. Te trzy dziedziny sztuki wprowadzają nas w bogactwo świata plastyki. Pokazują jak za pomocą prostych technik można wyrazić swoje myśli, dążenia i fascynację. Prezentacja przedstawia wycinek dorobku artystycznego młodych artystów. Ich artystyczna postawa, pełna samozaparcia i poświęcenia wolnego czasu , jest wzorem dla młodszych uczniów szkoły, którzy wchodzą na artystyczną ścieżkę. Uczniowie mają wiele planów związanych ze swoimi zainteresowaniami. Obaj chcą studiować na kierunkach artystycznych. Pokaz  jest okazją do podzielenia się z odbiorcą pasją tworzenia.

Violetta Klugowska

Opiekę artystyczną nad wystawą sprawuje Violetta Klugowska, nauczycielka plastyki z IX LO.

Inicjatorką wystawy, prezentującej twórczość uczniów, jest pani Gabriela Gustowska, nauczyciel bibliotekarz z IX LO.

Ekspozycję można oglądać do 8 kwietnia 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

2017-11-22 08:59:54