2017-03-02 02:32:00 Coaching w edukacji – czwarte spotkanie sieci współpracy i samokształcenia

Sieć Coaching w edukacji prowadzą: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Koordynatorkami sieci są Danuta Potręć, konsultantka w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu oraz Elżbieta Wiśniewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Uczestniczki spotkania powitała Danuta Potręć, po czym oddała głos dr Małgorzacie Kaczmarek, konsultantce w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, która poprowadziła zajęcia warsztatowe Obraz i metafora w Coaching. Na początku swego wystąpienia Małgorzata Kaczmarek zauważyła, że już sama definicja coachingu ma charakter metaforyczny, a narzędzia graficzne wykorzystywane przez coachów w pracy z klientem są w istocie obrazami. Jako przykład podała koło życia, mapę rozwoju, pole sił i skalowanie. Następnie prelegentka omówiła rolę obrazu i metafory w pracy coacha. Zapoznała uczestniczki warsztatów z tabelą wartości oraz z kartami, które pomagają nam uświadomić sobie, co tak naprawdę jest dla nas ważne. Nauczycielki biorące udział w warsztatach wysłuchały także wykładu psychologa Jacka Walkiewicza, wygłoszonego we wrześniu 2012 roku na konferencji TEDxWSB we Wrocławiu, która odbyła się pod hasłem: „Pełna MOC możliwości”.

Małgorzata Kaczmarek poprosiła uczestniczki spotkania o wykonanie zadania domowego: opracowanie mapy marzeń lub przygotowanie innych materiałów przydatnych podczas zajęć z uczniami w szkole.

Zajęcia zakończyły Danuta Potręć i Elżbieta Wiśniewska, dziękując nauczycielkom za przybycie i zapraszając je na kolejne spotkanie, które odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku.

2017-11-22 08:59:54