plen
Aktualności
2017-03-31 10:57:00 Podcast w nauce języków obcych

27 marca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu miało miejsce drugie spotkanie sieci współpracy i samokształcenia: Nauczyciele języka obcego w sieci. Założonej  przez metodyków Elżbietę Drgas i Beatę Tomaszewską z Toruńskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli.
Uczestnikami sieci, oprócz nauczycieli języków obcych, są również bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu: Małgorzata Borcz, Aleksandra Podemska oraz Agnieszka Miranowska.
W drugim spotkaniu udział wzięło 10 osób – koordynatorzy oraz członkowie sieci. Uczestników w imieniu organizatorów powitała Beata Tomaszewska. Prelegentka przedstawiła plan bieżącego spotkania, a następnie oddała głos prowadzącej szkolenie  – Aleksandrze  Podemskiej, która przygotowała warsztaty na temat: Podcast w nauce języków obcych. W trakcie zajęć prowadząca zaprezentowała program  iTunes oraz przedstawiła wybrane podcasty anglo- i niemieckojęzyczne.
Podcasting stał się bardzo popularnym sposobem nauki języków obcych. Metoda ta daje kontakt z żywym, naturalnym i autentycznym językiem, który używany jest na co dzień przez native speakerów. Dodatkową zaletą podcastów jest fakt, że są one zazwyczaj ciekawe i dotyczą różnorodnej tematyki. Można je posłuchać, obejrzeć, przeczytać skrypt, przeanalizować słownictwo i gramatykę, skupić się na wymowie itd. Ponadto pozwalają  rozwijać zainteresowania, nie tylko językowe. Nikt w podcastingu niczego nie narzuca, nie ma żadnych obowiązkowych zadań do wykonania, pytań które wymagają odpowiedzi, ćwiczeń z zakresu gramatyki czy słownictwa.
Aleksandra Podemska  zaprezentowała również  program iTunes, który jest narzędziem do odtwarzania i powiększania kolekcji muzyki, filmów, aplikacji, audiobooków i innych multimediów. W katalogu podcastów iTunes Store przedstawiła również sposób w jaki można wyszukiwać i subskrybować nowe podcasty.
Na Moodle sieci zamieszczona jest prezentacja Aleksandry Podemskiej dotycząca podcastów oraz programu iTunes dla anglistów  i germanistów. Prowadząca zaprasza także do Biblioteki Pedagogicznej na indywidualne szkolenia z w/w tematyki.
Zajęcia zakończyły panie Beata  Tomaszewska  i Elżbieta Drgas  dziękując uczestnikom szkolenia za przybycie i zapraszając na kolejne spotkanie.

  

 


 ilość odsłon: 727
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-02-07 15:04:36

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń