plen
Aktualności
2017-03-31 11:07:00 XI edycja konkursu literackiego - podsumowanie

Dnia 28 marca 2017r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu  odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu literackiego organizowanego przez toruński oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Bibliotekę Pedagogiczną. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i zaczyna  wykraczać poza obręb województwa kujawsko-pomorskiego.
Tegoroczna edycja   odbyła się pod hasłem „Kreujemy świat baśni” dla klas IV-V oraz „O czym szepczą nadwiślańskie mury, gdy zapada zmierzch” dla uczniów klas VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po wstępnej weryfikacji dokonanej przez nauczycieli w szkołach do finału zakwalifikowało się ogółem 70 prac. Celem międzyszkolnego konkursu jest m.in. rozwijanie inspiracji twórczej, wrażliwości estetycznej, kształtowanie literackich, a także plastycznych zainteresowań oraz promowanie czytelnictwa uczniów.
W  finałowej uroczystości wzięli udział  laureaci konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami.
Nagrody ufundowali: Departament Edukacji i Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wydział Edukacji i Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu.
Nagrodzone prace zaprezentowane zostały w gablotach sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej. Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Toruniu.
 

Galeria zdjęć


 ilość odsłon: 666
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-02-07 15:04:36

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń