2017-03-31 11:07:00 XI edycja konkursu literackiego - podsumowanie

Dnia 28 marca 2017r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu  odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu literackiego organizowanego przez toruński oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz Bibliotekę Pedagogiczną. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i zaczyna  wykraczać poza obręb województwa kujawsko-pomorskiego.
Tegoroczna edycja   odbyła się pod hasłem „Kreujemy świat baśni” dla klas IV-V oraz „O czym szepczą nadwiślańskie mury, gdy zapada zmierzch” dla uczniów klas VI, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po wstępnej weryfikacji dokonanej przez nauczycieli w szkołach do finału zakwalifikowało się ogółem 70 prac. Celem międzyszkolnego konkursu jest m.in. rozwijanie inspiracji twórczej, wrażliwości estetycznej, kształtowanie literackich, a także plastycznych zainteresowań oraz promowanie czytelnictwa uczniów.
W  finałowej uroczystości wzięli udział  laureaci konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami.
Nagrody ufundowali: Departament Edukacji i Departament Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wydział Edukacji i Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu.
Nagrodzone prace zaprezentowane zostały w gablotach sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej. Z wynikami konkursu można zapoznać się na stronie Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Toruniu.

2017-11-22 08:59:54