Aktualności | 2017-06-01 08:05:00 Nowości - czerwiec 2017 |
 |
Emo sapiens : harmonia emocji i rozumu
Rafał Ohme
Wrocław : Wydawnictwo Bukowy Las, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Książka, którą trzymasz w ręku, to opowieść o emocjach. Bez nich nie byłoby wiary, postępu, miłości i gitarowych solówek Davida Gilmoura z Pink Floyd.
Co ci da wiedza o Emo Sapiens? Zachwycisz się sobą i zobaczysz, ile wspaniałości jest w twojej głowie. I co najważniejsze – będzie ci się lepiej żyło.
W dobrze nastrojonym umyśle rozum i uczucia są szczęśliwą rodziną, która razem świętuje sukcesy i wspiera się w trudnych chwilach.
Dekalog Emo Sapiens da ci wskazówki, co robić, aby połączyć dzikość ciała z boskością umysłu. Ufaj rozumowi, ale pozwalaj przeczuciom i intuicji nawigować cię w kontakcie z innymi.
Dzięki lekturze tej nadzwyczajnej książki będziesz mieć swoje emocje – a nie one ciebie, by prowadzić Dobre Życie i wspierać innych w stawaniu się szczęśliwymi.
Jacek Santorski
Z „Emo Sapiens“ czytelnik dowie się tak wiele o ludzkiej głowie, że aż się w głowie nie mieści. Tyle, że się zmieści.
Wojciech Mann
Opis z okładki
|
 |
Depresje w wieku podeszłym : przyczyny, diagnoza, leczenie
pod redakcją Tadeusza Parnowskiego
Warszawa : Medical Educational Oficyna Wydawnicza, 2016.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Niniejsza książka została napisana przez lekarzy praktyków dla osób pracujących z ludźmi starszymi: internistów, geriatrów, psychiatrów, neurologów, lekarzy POZ, psychologów, socjologów, pracowników socjalnych, i zainteresowanych studentów, aby uzmysłowić złożoność mechanizmów chorób występujących w tym wieku i trudności związane z ich leczeniem. Nie tylko zawiera wiedzę podręcznikową, ale także próbuje zgłębiać obszary, w których pytań jest nadal więcej niż odpowiedzi. W monografii tej podjęto również nieporuszane dotychczas i przez to umykające naszej uwadze tematy, które mają istotne znaczenie praktyczne.
Opis z okładki
|
 |
Diagnoza interdyscyplinarna : wybrane problemy
pod redakcją naukową Joanny Skibskiej
Kraków : Oficyna Wydawnicza Imouls, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Diagnoza interdyscyplinarna rozumiana jako proces stanowi szereg profesjonalnych i wielospecjalistycznych zamierzonych i ustrukturyzowanych czynności, których podstawowym celem powinna być identyfikacja zdolności poznawczych oraz określenie możliwości rozwojowych, a także wskazanie przyczyn zachowań odbiegających od normy i utrudniających jednostce funkcjonowanie w przestrzeni edukacyjnej i społecznej. Natomiast diagnoza interdyscyplinarna, która jest efektem końcowym (wynikiem) tego procesu, powinna mieć na uwadze szerokie poznanie jednostki, osadzone wielokontekstowo i ujmowane z różnych perspektyw, oraz uwzględniać analizę zebranych danych, będąc warunkiem koniecznym najlepszego i optymalnego wykorzystania potencjału oraz ilorazu rozwojowego jednostki.
W tym ujęciu diagnoza interdyscyplinarna jest punktem odniesienia dla działań modyfikacyjnych, edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych.
Opis ze wstępu
|
 |
Hello World ! : przygoda z programowaniem dla dzieci i absolutnie początkujących
Warren Sande, Carter Sande
Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Jest to podręcznik do nauki programowania dla osób absolutnie początkujących — nawet takich, które komputera używają wyłącznie do przeglądania stron i obsługi poczty. W sposób szczególny nadaje się on dla dzieci, ale skorzystają z niego również dorośli, którzy chcą poznać podstawy programowania. Jasno i klarownie przedstawiono tu wszystkie niezbędne informacje, a liczne (bardzo zabawne) przykłady pozwalają na głębsze zrozumienie prezentowanych treści. Nauka odbywa się w języku Python. Jest to język łatwy w nauce, a przy tym bardzo popularny i wciąż rozwijany. Co więcej, przyswojenie sobie Pythona pozwala na szybką naukę innych języków!
W tym podręczniku znajdziesz informacje m.in. o tym:
- jak przygotować się do pracy: zainstalować Pythona i napisać pierwsze linie kodu
- czym są i do czego służą zmienne, typy danych, operatory
- czym jest GUI i jak go napisać
- jakie są rodzaje pętli, co to są funkcje i na czym polega obsługa zdarzeń
- jak przygotować symulacje komputerowe
Opis z okładki
|
 |
Niezniszczalni : rozwój po traumie
Michaela Haas ; tłumaczenie z języka angielskiego Lidia Białek
Kielce : Wydawnictwo Charaktery, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Generał, która była w irackiej niewoli; nastolatka, która nie odczuwa bólu; biznesmen, który umierał na raka; specjalistka od zachowań zwierząt, która walczy z autyzmem i atakami paniki; muzyk, który w Auschwitz grał w orkiestrze jazzowej. Co łączy bohaterów tych niezwykłych opowieści? Wszyscy potrafili wykorzystać dramatyczne wydarzenia do rozwoju, do odkrywania w sobie zdumiewających pokładów odporności i witalności.
W „Niezniszczalnych” – książce, która już stała się międzynarodowym bestsellerem – Michaela Haas opowiada o takich ludziach. Dowodzi, że najbardziej nawet dramatyczne zdarzenia kryją w sobie niezwykłe potencjały: rozwoju, dojrzewania, przemiany, przekraczania własnych granic.
Michaela Haas wie, o czym mówi. Sama po wielu miesiącach z trudem podniosła się z choroby, ale musiała pogodzić się z licznymi ograniczeniami. One jednak pozwoliły jej odkryć w sobie możliwości, których istnienia nawet nie podejrzewała. Michaela Haas nie wątpi, że każdy z nas je ma. I pokazuje, jak do nich dotrzeć i jak je wykorzystać dla własnego dobra.
Opis z okładki
|
 |
Opieka szkoły nad dzieckiem z rodziny patologicznej
Daria Becker-Pestka
Warszawa : CeDeWu, 2017
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Problematyka książki dotyczy opieki szkoły nad dzieckiem z rodziny patologicznej. Mimo zapisów w polskim ustawodawstwie, praktyka wskazuje, że kwestie te pilnie wymagają kompleksowych rozwązań. Aby wypracować najlepsze rozwiązania w zakresie opieki nad dzieckiemz rodziny patologicznej konieczne jest dokonanie analizy zjawiska zarówno z punktu widzenia teorii naukowej, jak i praktyki.
Publikacja może zostać wykorzystana zarówno przez studentów pedagogiki, pracowników instytucji czy podmiotów zaangażowanych w pracę z rodzinami - a przede wszystkim z dziećmi z rodzin patologicznych, ale także przez osoby niezwiązane z pracą pedagogiczną.
Opis z okładki
|
 |
Parki i ogrody terapeutyczne
Monika Trojanowska
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Problematyka terapeutycznych właściwości krajobrazu jest coraz bardziej popularna. Wiele ogrodów terapeutycznymi powstaje przy placówkach służby zdrowia. Coraz częściej doświadczenia dobroczynnego wpływu kontaktu z naturą w ogrodach leczniczych próbuje się przenieść na grunt miejskich przestrzeni publicznych.
Parki i ogrody terapeutyczne to bogato ilustrowana, zawierająca ponad 300 fotografii rozwiązań zastosowanych na terenach zielonych książka, w której opisano szereg cech przestrzennych i elementów wyposażenia, jakie mogą przyczynić się do promocji zdrowia użytkowników parków i ogrodów.
Opisany wzorzec parku terapeutycznego może być wykorzystany przy tworzeniu programów rewitalizacji terenów zieleni i parków miejskich przez gminy, przygotowaniu projektów finansowanych z budżetu obywatelskiego, m.in. rewitalizacji przestrzeni międzyblokowych na wielkich osiedlach mieszkaniowych.
Opis z okładki
|
 |
Pedagog jako animator w przestrzeni życia społecznego
redakcja naukowa Tomasz Sosnowski, Wioleta Danilewicz, Mirosław Sobecki
Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek ; Białystok : Uniwersytet w Białymstoku, 2016.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Wyzwania, jakie stawia przed nami dynamicznie zmieniający się świat, sprawiają, że rola pedagoga społecznego musi ulegać nieustannej aktualizacji. Uznając znaczenie jego pracy w środowisku, wypływające ze źródeł pedagogiki społecznej, powinniśmy czuć się zobowiązani do aktywnego projektowania roli pedagoga we współkreowaniu środowiska lokalnego w nowych warunkach zagrażających człowiekowi i jego otoczeniu. Dlatego motywem przewodnim podjętym w prezentowanej pracy stały się działania pedagoga jako animatora w przestrzeni życia społecznego – jego rola w inicjowaniu i animowaniu aktywności.
Prezentowane w książce kwestie dotyczą bardzo zróżnicowanych obszarów, w których pedagog społeczny jest już dzisiaj obecny. Są one powiązane z aktywnością o bardzo różnym charakterze, np. kulturalno-estetycznym, zdrowotnym, resocjalizacyjnym, oraz tradycyjnie związane z pedagogiką – działalnością dydaktyczną.
Opis ze wstępu
|
 |
Powieści edukacyjne
Elżbieta z Krasińskich Jaraczewska ; wstęp i opracowanie Natalia Charysz, Aneta Kwiatek, Katarzyna Michalik, Bogusław Wajzer
Kraków : Księgarnia Akademicka, 2016.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Niniejszy tom jest pierwszym od przeszło półwiecza wydaniem powieści Elżbiety Jarczewskiej - i zarazem pierwszym, które został opatrzone historycznoliterackim i filologicznym komentarzem. Nie jest to wszakże wydanie przeznaczone tylko dla filologów, historyków literatury i badaczy kultury. Celem edycji było bowiem uprzystępnienie tej prozy dla wszystkich czytelników zainteresowanych literaturą polską oraz jej dziejami, a także dziejami polskich obyczajów i dobrego wychowania.
Opis z okładki
|
 |
Praca z dzieckiem z ADHD
[autor Sylwia Walerych]
Warszawa : Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - Grupa Wydawnicza Oświata, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Częstotliwość występowania ADHD w ogólnej populacji wynosi około 5%. Oznacza to, że w każdej klasie może znaleźć się dziecko dotknięte tym zaburzeniem. Nasi eksperci podpowiedzą jak rozpoznać ADHD, w jaki sposób zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz jakich metod pracy używać , by pomóc takiemu uczniowi.
Opis z okładki
|
 |
Problematyka osób z zaburzeniami psychicznymi : aspekty medyczne i prawne
redakcja naukowa
Kinga Flaga-Gieruszyńska, Beata Karakiewicz, Aleksandra Klich
Sopot : Currenda, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Monografia zawiera pogłębione analizy odnoszące się do aspektów medycznych zaburzeń psychicznych, a przede wszystkim – szczególnie ważnych problemów prawnych dotykających osoby z zaburzeniami psychicznymi o różnym charakterze i stopniu.
Jest to pierwsze na rynku wydawniczym tak kompleksowe opracowanie dotyczące statusu osób z zaburzeniami psychicznymi na gruncie prawa pracy, prawa cywilnego materialnego i procesowego. Autorzy poszczególnych rozdziałów poruszyli również zagadnienia ważne dla zapewnienia należy tego standardu życia tych osób (w perspektywie zabezpieczenia społecznego), a także ochrony ich praw i wolności (w tym w ramach instrumentów prawa karnego).
Opis ze wstępu
|
 |
Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach uchodźczyń : analiza kryminologiczna
Witold Klaus
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar : INP PAN, 2016.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Książka Witolda Klausa jest niezwykle interesującą próbą przedstawienia problemu przemocy domowej wobec kobiet z perspektywy multikulturowej. Próbą zdecydowanie udaną. Książka zawiera nie tylko opis problemu, lecz także jego uwarunkowań i konsekwencji. Autor wykazuje również jak skomplikowanym zagadnieniem jest stworzenie systemu skutecznej reakcji społecznej, gdy mamy do czynienia z problemami silnie związanymi ze zróżnicowaniem kulturowym. (…) Szczególną wartością książki jest wnikliwa analiza zagadnienia przemocy wobec migrantek przeprowadzona na podstawie niezwykle bogatej literatury dotyczącej badań zagranicznych przeprowadzanych w krajach, w których populacja migrantów jest od dawna bardzo liczna. Prezentacja materiału badawczego poprzedzona jest pogłębioną analizą zagadnienia przemocy wobec kobiet w jej wielu aspektach (uwarunkowania, przejawy, reakcja społeczna). Dzięki temu podstawowy problem badawczy zyskuje niezbędną perspektywę.
Opis z recenzji dr hab. Anny Kossowskiej
|
 |
Python na start! : programowanie dla nastolatków
Michał Wiszniewski
Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
W tej książce znadziesz omówienie wszystkich najważniejszych funkcji i możliwości Pythona. Zobaczysz, jak pracować w środowisku tego języka, jak używać zmiennych, instrukcji warunkowych, funkcji i typów danych. Zobaczysz, w jakich sytuacjach warto wykorzystywać pętle i moduły, jak wykonywać operacje na plikach i jak obsługiwać wyjątki. Sprawdzisz, do czego przydaje się programowanie strukturalne, a do czego obiektowe, i zobaczysz, jak łatwo połączyć je w Pythonie! Krótko mówiąc, zanim się obejrzysz, zaczniesz samodzielnie pisać zaawansowane skrypty. Sprawdź, programuj i baw się dobrze!
Opis z okładki
|
 |
Seksoholizm : perwersja i miłość
Damian Zdrada
Warszawa : Difin, cop. 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Kompendium wiedzy o seksoholizmie z punktu widzenia psychoterapeuty, ale nie seksuologa. Książka zawiera wskazówki przydatne w rozpoznawaniu i psychoterapii osób z tym zaburzeniem. Adresowana jest do psychologów, psychoterapeutów, studentów psychologii, którzy chcą leczyć tzw. seksoholików. Publikacja stanowi opracowanie dotyczące problematyki seksoholizmu. W obszarze problemów seksualnych występuje wiele różnych zaburzeń: począwszy od zaburzeń identyfikacji płciowej, poprzez zaburzenia preferencji seksualnych aż po zaburzenia rozwoju psychoseksualnego. Nie ma jednak w tej klasyfikacji seksoholizmu. Co więcej – ani w klasyfikacji zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania w ICD-10, ani w kryteriach diagnostycznych wg DSM-V nie znajdziemy takiej jednostki chorobowej. Skąd więc wzięło się zaburzenie, o którym mówi się coraz częściej i więcej? Na to pytanie czytelnik znajdzie odpowiedź w tej publikacji.
Opis z okładki
|
 |
Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych : czytaj z dzieckiem i słuchaj, jak mówi
Elżbieta i Witold Szwajkowscy ; ilustracje Karolina Dziewa
Warszawa : Wilga/Grupa Wydawnicza Foksal, [2017].
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Nie ma to jak nauka poprzez zabawę! Dzieci zdążyły już pokochać zabawne wierszyki Elżbiety i Witolda Szwajkowskich, które w przyjazny i łatwy sposób uczą dykcji i gimnastyki języka. Oto nowa propozycja, dzięki której żadne słowo nie będzie zbyt trudne do wymówienia!
Opis z okładki
|
 |
Warsztaty twórcze przy kreacji plastycznej jako doświadczenie partycypacji w sztuce
Eugeniusz Józefowski
Warszawa : Difin, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Intencją prezentowanego poradnika jest całościowe omówienie metody warsztatu twórczego w pełnym spektrum powiązanej z nim problematyki, obejmującej m.in. istotę myślenia obrazowego, kompetencje i rolę animatora warsztatu oraz jego związek z proponowanymi aktywnościami, a także założenia koncepcyjne odwołujące się do struktury warsztatu i jego przebiegu.
Bogaty materiał ilustracyjny będący dokumentacją z realizacji warsztatów twórczych, opatrzony opisami, to szczególnie cenne źródło wiedzy dla praktyków - edukatorów, pedagogów, animatorów kultury, terapeutów.
Opis z okładk
|
 |
Zwalczanie przestępczości : wybrane metody i narzędzia
Wiesław Mądrzejowski, Sławomir Śnieżko, Piotr Majewski ; redakcja naukowa Wiesław Mądrzejowski
Warszawa : Editions Spotkania, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Wobec narastających współczesnych zagrożeń ze strony przestępczości, konieczny jest rozwój środków, metod i nowych narzędzi, którymi mogą się posługiwać organy ścigania.
Publikacja prezentuje możliwości stosowania w nowych warunkach takich metod pracy policyjnej, jak: osobowe źródła informacji, tajne operacje specjalne, wariograf, świadek koronny, kontrola operacyjna i dane teleinformatyczne, internetowe i pocztowe, biały wywiad, czyli otwarte źródła informacji.
Autorzy odnoszą się do obowiązujących obecnie znacznych zmian w przepisach regulujących stosowanie narzędzi pracy operacyjnej, analizując je zgodne z literą obowiązującego prawa, ale również opierając się na własnym, długoletnim doświadczeniu w bezpośredniej walce ze zorganizowaną przestępczością.
Opis z okładki
|
 |
Nastolatki pod lupą : poznaj, by zrozumieć
Aleksandra Piotrowska, Ewa Świerżewska
Warszawa : Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Nastolatki pod lupą to kolejna, po bestsellerowej pozycji Szczęśliwe dziecko, książka Dr Aleksandry Piotrowskiej kierowana do rodziców i opiekunów. Tym razem znana psycholog w rozmowie z Ewą Świerżewską pomaga zrozumieć nastolatka, którym stało się nasze dziecko. Okres dojrzewania to wyjątkowy czas, w którym potrzeby młodego człowieka radykalnie się zmieniają. Ewoluują relacje z rówieśnikami, ale przede wszystkim z rodzicami i rodzeństwem. Pojawiają się problemy, z którymi rodzicom, a także samym nastolatkom, trudno sobie radzić. Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie zagadnienia jak: rozwój psychoseksualny, motywowanie, odpowiedzialność, konsekwencja w działaniu, zaburzenia odżywania, autorytety, rozwijanie zainteresowań, czy aktywność sportowa.
Opis z okładki
|
 |
Szkoła neuronów : o nastolatkach, kompromisach i wychowaniu
Marek Kaczmarzyk
Słupsk : Wydawnictwo Dobra Literatura, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Trudności w porozumiewaniu się z dorosłymi, łamanie reguł, narażanie się na ryzyko, niechęć do sprawdzonych metod rozwiązywania problemów, kłopoty z zasypianiem… To tylko niektóre z elementów codzienności nastolatka, dodatkowo stojącego dzisiaj w obliczu problemów i zadań, z którymi nie mieliśmy do czynienia w historii naszego gatunku. Jaki jest praktyczny sens etapu życia, w którym wszystko robimy inaczej niż trzeba?
Najnowsze odkrycia neuronauk, zwłaszcza związane z rozwojem ośrodkowego układu nerwowego, wyjaśniają wiele zjawisk dotyczących zachowań nastolatków, które wcześniej były dla nas niezrozumiałe i uważaliśmy za szkodliwe. Z proponowanej przez autora perspektywy konflikt pokoleń jest nie tylko zrozumiały, ale wręcz konieczny. Napięcie pomiędzy ludźmi będącymi na różnym etapie rozwoju jest tu siłą, która właściwie wykorzystana służy interesom obu stron.
Opis z okładki
|
 |
Wzgórze psów
Jakub Żulczyk
Warszawa : Świat Książki Wydawnictwo, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią.
Opis z okładki
|
 |
Internet złych rzeczy
Julia Chmielecka
Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal, 2017.
PRZEJDŹ DO KATALOGU
Cyberbullying, pornografiadziecieca, haking, cyberterroryzm, trollowanie, handelnarkotykami, phishing, stalking to tylko niektóre z zagrożeń czyhających w sieci. I wcale nie trzeba ich szukać w Darknecie. Są na Facebook, Snapchacie czy Twiterze. We wszystkich miejscach, do których dostęp macie Ty i Twoje dzieci.
By paść ofiarą cyberprzestępców, wystarczy niewiele – zwykła ludzka ciekawość lub dziecięca naiwność.
Tkwimy w iluzji, że złe rzeczy, które przytrafiają nam się w sieci, nie są naszą winą i nie chcemy wziąć odpowiedzialności za swoją nieuważność czy głupotę.
Internet złych rzeczy istnieje wszędzie. I tylko od nas zależy, czy damy mu się pochłonąć.
W Darknecie pornografia dziecięca jest twarda i brutalna, a pedofile bez skrupułów. Materiały z Clearnetu są mniej szokujące i często nie można ich uznać za pornograficzne, choćby zdjęcia dzieci na basenie czy na plaży.
Ile takich zdjęć chłopców i dziewczynek trafia na Facebooka?
Opis z okładki
|
ilość odsłon: 904
| lista informacji |
|
Komentarze użytkowników: | Dodaj swój komentarz: |
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je terazJeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się
|
|
|
ostatnia aktualizacja: 2019-02-07 15:04:36
|