plen
Aktualności
2017-07-04 11:31:00 Odwiedziny nauczycieli bibliotekarzy z Tarnobrzegu

9 czerwca 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu gościliśmy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, którzy odwiedzili naszą Bibliotekę w ramach wyjazdu edukacyjnego.

Gości zgromadzonych w sali dydaktycznej Biblioteki powitała dyrektor instytucji Dorota Komendzińska. Podziękowała serdecznie za przybycie oraz zachęciła do aktywnego udziału w warsztatach Glogster – tworzenie i wykorzystanie interaktywnych plakatów w edukacji. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Marzenę Jarocką i Izabellę Milewską-Wartę, pracowników Wydziału Informacyjno-Bibliograficznym Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.
 
Glogster to bezpłatny serwis społecznościowy, który umożliwia projektowanie i tworzenie glogów – interaktywnych plakatów dostępnych online, w których można zamieszczać tekst, grafikę, animację, fotografię, wideo, materiały audio, a także załączniki z danymi. Interaktywny plakat to świetne narzędzie do skutecznej promocji przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych i społecznych.
Podczas zajęć przedstawiono uczestnikom zastosowanie interaktywnych plakatów w edukacji oraz zaprezentowano kilka przykładowych glogów związanych z literaturą.
Po wstępie teoretycznym, uczestnicy przystąpili do praktycznej części zajęć, tworząc bezpłatne konta nauczycielskie na stronie serwisu, a następnie projektując własnego gloga. Podczas wspólnej pracy uczestnicy warsztatów przećwiczyli wstawianie, edytowanie i linkowanie pól tekstowych do wybranych stron WWW, przesyłanie zdjęć z dysku komputera na serwer serwisu, zamieszczanie i linkowanie do stron WWW przesłanych fotografii, a także załączanie plików w formacie .pdf do plakatu. Uczestnicy nauczyli się również zapisać gloga wraz z przypisaniem go do odpowiedniej kategorii tematycznej i poziomu nauczania. Zaprezentowano również ciekawe i nietypowe funkcje serwisu, przede wszystkim wyszukiwanie i kopiowanie plakatów w Glogpedii.
Podczas podsumowania całości zajęć uczestnicy zadawali prowadzącym pytania oraz przećwiczyli we własnym zakresie wybrane elementy z przeprowadzonych warsztatów. Na koniec warsztatów nauczyciele bibliotekarze wypełnili ankietę ewaluacyjną, w której pozytywnie ocenili same zajęcia, jak również użyteczność zdobytych umiejętności w swojej pracy zawodowej.
 
Na zakończenie zaproszono gości na wycieczkę po Bibliotece i poczęstunek.
 

Galeria zdjęć ilość odsłon: 739
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-03-19 12:43:14

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń