2017-07-05 10:11:00 "System biblioteczny PROLIB – prezentacja wybranych modułów" - sprawozdanie

W Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu 31 maja 2017 r. odbyły się zajęcia System biblioteczny PROLIB – prezentacja wybranych modułów, w których wzięli udział studenci pierwszego roku Zarządzania informacją i bibliologią Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Marzenę Jarocką i Izabellę Milewską-Wartę, pracowników Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Podczas zajęć dokonano prezentacji funkcjonalności modułu Wypożyczalnia i Magazyn oraz modułu Bibliografia systemu PROLIB. Po wstępie teoretycznym, uczestnicy przystąpili do praktycznej części zajęć, podczas których samodzielnie realizowali interaktywne ćwiczenia polegające na wprowadzaniu opisów bibliograficznych artykułów z czasopism w formacie MARC 21 na platformie Moodle.
Ostatnim elementem spotkania była prezentacja wyszukiwania materiałów w katalogu OPAC oraz opisów bibliograficznych artykułów z czasopism w bazie bibliograficznej on-line Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

2017-10-18 10:38:12