2017-08-01 09:10:00 Górzno 2017 – wernisaż

19 lipca o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki miał miejsce wernisaż wystawy poplenerowej Górzno 2017.

Zgromadzonych licznie gości przywitała p. dyrektor Biblioteki Dorota Komendzińska, z przyjemnością podkreślając, że już po raz kolejny instytucja może prezentować prace artystów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Toruniu. Następnie p. Alicja Kolańska opowiedziała o plenerze, podczas którego powstały malowane akrylem prace pokazujące florę i faunę okolic Górzna.

W imieniu grupy podziękowała opiekunowi artystycznemu p. Wojciechowi Ociesie za wspólny pobyt w Górznie, ciekawe zajęcia, twórczą atmosferę. Z kolei p. Wojciech Ociesa bardzo chwalił swoich uczniów za wyobraźnię, pracowitość, wyczucie plastyczne. Jednocześnie podkreślał duży indywidualizm, który charakteryzuje członków grupy i jest widoczny w tworzonych przez Nich obrazach.

Bohaterowie spotkania udzielili wywiadu dziennikarkom Telewizji Kablowej Toruń oraz Radia PIK.

Uczestnikami pleneru byli członkowie grupy IV sekcji plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego: Barbara Jarzębska, Alicja Kolańska, Raisa Laskowska, Wacław Łukaszewicz, Urszula Macak Jerzy Milewski, Bożena Reflińska, Elżbieta Sylwestrowicz, Mirka Szopa, Urszula Szymkowiak, Danuta Horn i Ewa Wocalewska.

Prace można oglądać do końca sierpnia w godzinach od 10:00 do 15:00 (we wtorki do godz. 17:00).

2017-08-08 08:12:25