2017-09-28 10:25:00 Konferencja „Kształcenie kompetencji czytelniczych a nowe podstawy programowe wszystkich przedmiotów nauczania w szkole podstawowej”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu
zapraszają na konferencję
:

Kształcenie kompetencji czytelniczych a nowe podstawy programowe
wszystkich przedmiotów nauczania w szkole podstawowej

Konferencja ma na celu wsparcie nauczycieli w realizacji nowych podstaw programowych
w szkole podstawowej.

Konferencja odbędzie 25.10.2017 r. (środa) w godzinach 15.30 – 18.30 w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II

Pl. bł. Stefana W. Frelichowskiego 1
87-100 Toruń

Zapisy do 20.10.2017 r., o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata konferencyjna wynosi 30 zł
Wpłaty należy dokonać na rachunek:

nr rachunku: 22 1020 5011 0000 9602 0207 5893 Dopisek: konferencja - czytanie

ZAPISZ SIĘ

Kontakt: Anna Piątek Anna.Piatek@kpcen-torun.edu.pl, tel. 881932318

Konferencja jest adresowana do nauczycieli polonistów, nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli świetlic i wszystkich nauczycieli zainteresowanych kształtowaniem kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży.

Wykład przedstawi Jarosław Kordziński – trener, mediator, coach, tutor, znany w środowisku pedagogicznym autor kilkunastu książek, w tym Nauczyciel, trener coach, Szkoła dialogu oraz Szkoła współpracy.

Przebieg konferencji:

1. Nie musisz czytać – przetrwanie nie jest obowiązkowe – wykład Jarosława Kordzińskiego.

•    Czytanie jako wartość.
•    Czy czytanie to kluczowa kompetencja kluczowa?
•    Co o czytaniu mówią podstawy programowe?
•    Korzyści, jakie daje rozwijanie umiejętności czytania przez nauczycieli różnych przedmiotów.

2. Biblioteka Pedagogiczna wspiera nauczycieli w kształceniu kompetencji czytelniczych:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu – Małgorzata Borcz, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu;
Czytaj od A do Zachwytu, projekt promocji czytelnictwa zrealizowany w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu – Wiesława Budrowska, nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu;
Nowe technologie w promowaniu literatury i wydarzeń bibliotecznych – film autorstwa Marzeny Jarockiej, nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu.

3. Pytania, dyskusja, wnioski.

2017-10-18 10:38:12