2017-09-28 11:07:00 Ludwik Zamenhof - postać i dzieło

Wystawa została przygotowana z okazji ogłoszonego przez UNESCO Roku Ludwika Zamenhofa, obchodzonego w 100. rocznicę śmierci twórcy języka esperanto. Ekspozycja książek, czasopism oraz fotografii jest jednym z wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach Dni Esperanta w Toruniu. Dni są inicjatywą toruńskich esperantystów, którzy we współpracy z kilkoma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi stworzyli plan uczczenia wybitnej postaci Ludwika Zamenhofa. Wystawa „Ludwik Zamenhof - postać i dzieło” inauguruje Dni Esperanta w Toruniu. Prezentowane na niej książki, czasopisma i fotografie pochodzą z kolekcji osób prywatnych oraz bibliotek. Swoje zbiory udostępniły Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. W dniu otwarcia wystawy o godz. 11.30 zaprezentowany zostanie monodram „Wieża Babel” w wykonaniu Heleny Biskup. Autorem sztuki jest Włoch Mario Migliucci.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Dni Esperanta w Toruniu.

Wystawa czynna będzie do 14 października 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki

2017-11-22 08:59:54