2017-10-02 02:04:00 Biblioteka Pedagogiczna na konferencjach na temat podstawy programowej

W dniach 27 i 28 września 2017 r. w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II Pl. bł. Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu odbyły się dwie konferencje, zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Pierwsza z konferencji pt. „Podstawa programowa wychowania przedszkolnego – jej funkcje i realne znaczenie dla organizacji pracy przedszkola” – została skierowana do dyrektorów przedszkoli, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz doradców metodycznych. Adresatami drugiej – zatytułowanej „Podstawa programowa dla edukacji wczesnoszkolnej – jej funkcje i realne znaczenie dla organizacji pracy szkoły” – byli dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz doradcy metodyczni. W czasie konferencji omówiono najważniejsze zagadnienia związane z wdrażaniem i realizacją podstawy programowej. Prelegentką na konferencji była Dorota Dziamska, koordynatorka zespołu ds. pisania podstawy programowej dla wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Dzięki zaproszeniu organizatorów Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu mogła zaprezentować najnowszą literaturą związaną z tematem obu konferencji. Przygotowaliśmy również zestawienia bibliograficzne dotyczące podstawy programowej oraz metod i form pracy dydaktycznej w przedszkolu i nauczaniu początkowym. Książki i czasopisma, wyeksponowane na stoisku, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, którzy chętnie przeglądali wyłożone publikacje i sporządzone przez nas bibliografie.

Zaprezentowane na konferencjach zestawienia tematyczne w formie elektronicznej dostępne są na naszej stronie internetowej.

Gry edukacyjne w przedszkolu

Gry edukacyjne w nauczaniu początkowym

Nauczanie początkowe - metody i formy pracy dydaktyczno-wychowawczej

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej