plen
Aktualności
2017-11-08 08:37:00 Logopedzi w Bibliotece Pedagogicznej

26 października podczas spotkania zatytułowanego „Biblioteka Pedagogiczna przez logopedów nieodkryta” gościliśmy dziesięciu członków Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Związku Logopedów. Spotkanie zostało podzielone na dwie główne części.
 
W pierwszej kolejności odbyło się szkolenie poświęcone efektywnemu wyszukiwaniu publikacji z zakresu logopedii w katalogu elektronicznym OPAC oraz w Bazie bibliograficznej artykułów z czasopism, przygotowane przez Marzenę Jarocką, Anetę Moczulską-Banek oraz Izabellę Milewską-Wartę z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego.
Uczestnikom na wstępie została zaprezentowana zdalna rejestracja, co umożliwiło obecnym zapisanie się do Biblioteki bądź uaktualnienie swoich danych osobowych. Następnie przybliżono wyszukiwanie w katalogu OPAC przydatnych logopedom materiałów za pomocą wybranych indeksów (tytuł, indeks przedmiotowy ogólny, słowo z opisu dokumentów, seria, wydawnictwo). Z kolei w trakcie korzystania z bazy bibliograficznej artykułów z czasopism przedstawiono korzyści ze stosowania strategii wyszukiwawczej oraz indeksu słów kluczowych.
Uczestnicy szkolenia poznali także gromadzone przez Bibliotekę zestawienia bibliograficzne dotyczące szeroko pojętej logopedii, zamieszczane w zakładce Serwis informacyjny oraz mieli możliwość obejrzenia skierowanych do nich, najnowszych publikacji książkowych i wyselekcjonowanych czasopism z oferty Biblioteki.
Po zakończeniu tej części zajęć logopedzi wypełnili ankietę ewaluacyjną związaną z przeprowadzonym szkoleniem.
 
Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzenia głównych agend Biblioteki i poznania zasad ich działania. Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w niedostępnych na co dzień zakamarkach Biblioteki, szczególnie w podziemiach budynku, gdzie mieści się Magazyn. Podobne zaciekawienie wzbudziła też Czytelnia Ogólna z szeroką ofertą czasopism pedagogicznych, psychologicznych, literackich. W trakcie zwiedzania logopedzi zadawali sporo pytań związanych z funkcjonowaniem Biblioteki oraz historią jej przenosin z poprzedniej siedziby.
 
Po zakończeniu wycieczki w sali konferencyjnej Biblioteki odbył się poczęstunek.
Była to też okazja, aby członkowie oddziału, nawiązując do prowadzonego przez ich organizację cyklu „Praktycy Praktykom”, wymienili się własnymi doświadczeniami w ramach zagadnienia „Innowacje pedagogiczne – jak je tworzyć”.

Na zakończenie wizyty sekretarz Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Związku Logopedów p. Justyna Pacura-Syrocka podziękowała organizatorkom spotkania i wręczyła im pamiątkowe dyplomy.

 

Galeria zdjęć

 

 

 


 ilość odsłon: 546
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-02-07 15:04:36

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń