2017-11-10 03:27:00 „Maryja Królową Polski”

Wystawa „Maryja Królową Polski” nawiązuje do rocznicy 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze, która przypada w 2017 roku. 26 sierpnia 2017 roku na Jasnej Górze z udziałem ponad 100 tysięcy wiernych miały miejsce centralne uroczystości Jubileuszu. W uroczystościach wzięli udział pasterze Kościoła w Polsce: księża kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu na czele. Obecni byli też przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z prezydentem RP.

Aby zainteresować dzieci i młodzież powyższą tematyką Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny „Maryja Królową Polski”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży szkół specjalnych.
W sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zostaną zaprezentowane najciekawsze, nadesłane na konkurs, prace uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 26 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice w formacie A3 pod kierunkiem nauczycieli.

Koordynator wystawy: Bogumiła Mazur

Wystawę oglądać można w dniach 14-28 listopada 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

2017-11-22 08:59:54