2017-11-24 02:30:00 Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Stowarzyszenie Hospicjum Światło w Toruniu.

Wyeksponowane zdjęcia stanowią cykl składający się z 12 opowieści, z których każda zawiera po 3 fotografie. Prezentowane zdjęcia powstały na przestrzeni minionego roku. Pokazują szereg działań organizowanych bądź koordynowanych przez Stowarzyszenie. Ich autorami są członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Światło.

W tle wystawy jest również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony
3 grudnia oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony 5 grudnia.

Stowarzyszenie Hospicjum Światło powstało w 2011 r. z inicjatywy grupy pracowników i przyjaciół Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II Hospicjum „Światło”, tj. osób, które na co dzień opiekując się chorymi u kresu życia, najlepiej potrafią rozpoznać ich problemy i potrzeby.

Podstawowym zamysłem założycieli Stowarzyszenia było wielokierunkowe wsparcie toruńskiego Hospicjum „Światło”, głównie poprzez wykorzystanie narzędzi, jakie daje funkcjonowanie w ramach III sektora.

Dziś, obok chorych u kresu życia, odbiorcami działań Stowarzyszenia Hospicjum Światło są chorzy onkologicznie, chorzy przewlekle, seniorzy oraz niepełnosprawni.

Dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu lokalnego i centralnego oraz wsparciu przedsiębiorców i osób prywatnych Stowarzyszenie Hospicjum Światło może podejmować szereg działań mających na celu podniesienie jakości życia chorych i ich bliskich. Jest to m.in.: promocja opieki paliatywno-hospicyjnej w środowisku lokalnych, ochrona i promocja zdrowia, działalność charytatywna czy promocja wolontariatu.

Wystawa fotograficzna p.t.: „Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby” została przygotowana, by podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień, często zupełnie bezinteresownie, pomagają realizować te zadania.

Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ekspozycję można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 5 stycznia 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

2017-11-22 08:59:54