plen
Aktualności
2017-11-24 02:30:00 Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Stowarzyszenie Hospicjum Światło w Toruniu.

Wyeksponowane zdjęcia stanowią cykl składający się z 12 opowieści, z których każda zawiera po 3 fotografie. Prezentowane zdjęcia powstały na przestrzeni minionego roku. Pokazują szereg działań organizowanych bądź koordynowanych przez Stowarzyszenie. Ich autorami są członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Światło.

W tle wystawy jest również Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony
3 grudnia oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariatu obchodzony 5 grudnia.

Stowarzyszenie Hospicjum Światło powstało w 2011 r. z inicjatywy grupy pracowników i przyjaciół Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II Hospicjum „Światło”, tj. osób, które na co dzień opiekując się chorymi u kresu życia, najlepiej potrafią rozpoznać ich problemy i potrzeby.

Podstawowym zamysłem założycieli Stowarzyszenia było wielokierunkowe wsparcie toruńskiego Hospicjum „Światło”, głównie poprzez wykorzystanie narzędzi, jakie daje funkcjonowanie w ramach III sektora.

Dziś, obok chorych u kresu życia, odbiorcami działań Stowarzyszenia Hospicjum Światło są chorzy onkologicznie, chorzy przewlekle, seniorzy oraz niepełnosprawni.

Dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu lokalnego i centralnego oraz wsparciu przedsiębiorców i osób prywatnych Stowarzyszenie Hospicjum Światło może podejmować szereg działań mających na celu podniesienie jakości życia chorych i ich bliskich. Jest to m.in.: promocja opieki paliatywno-hospicyjnej w środowisku lokalnych, ochrona i promocja zdrowia, działalność charytatywna czy promocja wolontariatu.

Wystawa fotograficzna p.t.: „Razem możemy więcej! W trosce o osoby w kryzysie choroby” została przygotowana, by podziękować wszystkim tym, którzy na co dzień, często zupełnie bezinteresownie, pomagają realizować te zadania.

Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ekspozycję można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 5 stycznia 2018 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.
 ilość odsłon: 530
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-04 11:32:17

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń