plen
Aktualności
2017-12-04 11:46:00 Nowości - grudzień 2017

  

Etyka zawodu psychologa : wydanie nowe

Jerzy Brzeziński, Barbara Chyrowicz, Zuzanna Toeplitz, Małgorzata Toeplitz-Winiewska
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w nowym wydaniu jest dodatkowa część podręcznika – pierwsze w Polsce opracowanie prezentujące opisy przypadków naruszenia przez psychologów standardów etycznych. Wszystkie case studies pochodzą z wieloletniej praktyki dr Zuzanny Toeplitz (przewodniczącej Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego I Instancji) oraz dr Małgorzaty Toeplitz-Winiewskiej (przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego).

Opis z okładki

Jak się uczymy : 26 naukowo potwierdzonych mechanizmów

Daniel L. Schwartz, Jessica M. Tsang, Kristen P. Blair
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Książka będzie zrozumiała dla każdego, kto jest zainteresowany uczeniem się i możliwością jego usprawniania. Rzetelne podstawy naukowe i bogaty materiał źródłowy czynią z niej także znakomity podręcznik.

Opis z okladki

Malarz świata ułudy

Kazuo Ishiguro
Warszawa : Wydawnictwo Albatros Sp. z oo., 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Rok 1948. Zniszczona Japonia przeżywa czas gruntownych przewartościowań. Z ruin powstaje nowy świat i porządek rzeczy. Emerytowany malarz Masuji Ono, który całe dnie poświęca prozaicznym czynnościom – pielęgnacji ogrodu, naprawie domu, opiece nad wnukami – nie potrafi uwolnić się od przeszłości. Kierowany wewnętrzną potrzebą wytacza sam sobie proces, w którym jest jednocześnie oskarżycielem, oskarżonym i sędzią. Porządek, który niegdyś współtworzył i wspierał, został zburzony. Japoński imperializm poniósł druzgocąca klęskę. Masuji musi na nowo określić samego siebie i relacje z dwoma córkami, Setsuko i Noriko, dokonać moralnego rozrachunku z dotychczasowym życiem.

Opis: Wydawnictwo Albatros


Mózg : 41 największych mitów

Christian Jarrett
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Christian Jarrett mistrzowsko rozprawia się z najbardziej rozpowszechnionymi mitami na temat budowy i funkcjonowania mózgu oraz w przystępny sposób pokazuje aktualny stan wiedzy i badań. Dzięki tej książce nauczysz się krytycznie czytać sensacyjne prasowe doniesienia.
Jeśli wierzysz, że wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu, koniecznie sięgnij po tę książkę!

Opis z okładki


Po Galicji : o chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach : imaginacyjna podróż po Galicji Wschodniej i Bukowinie, czyli Wyprawa w świat, którego nie ma

Martin Pollack
Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Martin Pollack zabiera czytelników w pełną nostalgii wędrówkę po świecie, którego centrum były Przemyśl i Drohobycz, „powietrze było pyszne i świeże”, na głównym placu miejskim mieszały się dziesiątki języków, a w lokalnej prasie opryszków traktowało się jak bohaterów. Jednocześnie to świat nierówności społecznych, biednych i brudnych sztetli, korupcji oraz wyzysku robotników z drohobyckich pól naftowych.

Opis: Wydawnictwo Czarne


Poznać kobietę

Amos Oz
Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Agent izraelskich służb specjalnych po nagłej śmierci żony przechodzi na emeryturę i wraz z córką, matką i teściową przeprowadza się do innego miasta. Przez całe życie starał się rozszyfrowywać zagadki innych ludzi, teraz zaś stanął w obliczu własnych skrzętnie skrywanych tajemnic i kłamstw.
Autor z właściwym sobie mistrzostwem wnika w meandry psychiki bohatera, ukazując jego wewnętrzną ewolucję na tle jego doświadczeń jako byłego szpiega oraz wyrazistych postaci czterech bliskich mu kobiet.

Opis z okładki


Życie zero waste : żyj bez śmieci i żyj lepiej

Katarzyna Wągrowska
Kraków : Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Zero waste to droga do lepszego życia. To kupowanie na targach i w małych sklepikach świeżych produktów bez opakowań, u sprzedawców, którzy ze zdziwieniem odkładają na bok foliowe torebki. To półki, na których stoją tylko szklane opakowania, to smak i zapach bez sztucznych dodatków. Wreszcie – to czas spędzany wspólnie na aktywnościach, które okazują się lepszym prezentem dla najbliższych niż kolejny niepotrzebny przedmiot. Zero waste to frajda z tego, że ja sama mogę zrobić coś dobrego i wielkiego dla przyszłych pokoleń.

Opis z okładki


Statut konstytucją szkoły

Antoni J. Jeżowski
Stan prawny na dzień 1 czerwca 2017 r.
Wrocław ; Sopot : Instytut Badań w Oświacie, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Nowa książka Antoniego Jeżowskiego to kompendium wiedzy pozwalające na przygotowanie statutu, który nie tylko będzie zgodny z prawem, ale również ułatwi sprawne funkcjonowanie szkoły lub placówki.

Opis: Instytut Badań w Oświacie

 

 Myśl do przytulania : baśniowa opowieść dla kobiet, które potrafią marzyć

Anna Szczęsna
Białystok : Wydawnictwo Kobiece, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Hanka prowadzi stateczne życie. Znudzona jego prozą i zmęczona liczeniem każdego grosza pozwala ponieść się chwili i odpowiada na niezwykle powściągliwe i tajemnicze ogłoszenie z propozycją pracy. Kierowana impulsem udaje się w podróż do siedziby firmy zielarskiej HerbMint, która zmieni jej całe życie. Trafia na przysłowiowy koniec świata, czyli do sielankowych Różanych Dołów.

Opis: Wydawnictwo Kobiece

Księgobójca

Maja Wolny
Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Thriller literacki o Wiktorze Krzesimie, amsterdamskim księgarzu polskiego pochodzenia, zawodowym podglądaczu, zakochanym w skrywającej liczne tajemnice kobiecie, który zza szyby księgarni prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci znanego restauratora mebli.
Szyba księgarni, tak jak lustro weneckie, zaciera ślad między tym, kto jest podejrzanym, a kto ofiarą. Jednak jeśli czytelnik będzie wystarczająco uważny, odkryje zaszyfrowany w powieści klucz, który ujawnia imię sprawcy.

Opis: Wydawnictwo Czarna Owca
Kapitalizm : historia krótkiego trwania

Kacper Pobłocki
Warszawa : Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Czym jest kapitalizm i skąd się wziął? Porywająca opowieść o systemie, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość.
Czy nowoczesność, indywidualizm i miejskość są rzeczywiście europejskimi wynalazkami? Czy kapitalizm powstał wraz z brytyjską rewolucją przemysłową? Czy rok 1989 faktycznie był przełomowy, a Amerykanie wygrali zimną wojnę? W którym momencie ludzie zamieszkujący tereny współczesnej Polski wkroczyli w nurt globalnych dziejów? Najczęstsze odpowiedzi na tego rodzaju pytania prowadzą nas w te same miejsca. Ze względu na to, że nasza zbiorowa uwaga była przez długi czas skierowana na Zachód, przez jego pryzmat patrzyliśmy na samych siebie. Ta książka pozwala spojrzeć na nas samych z nowej, globalnej perspektywy.

Opis z okładki

Nie hańbi

Olga Gitkiewicz
Warszawa : Dowody na Istnienie Wydawnictwo, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Podobno praca leży na ulicy. Niejeden z bohaterów tej książki się o nią potknął.

Bezrobocie jest najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Są wykresy i tabele, które to mają potwierdzać, są analitycy, którzy te słowa powtarzają jak mantrę, są politycy, którzy się tym zdaniem zachłystują.
I są ludzie, którzy rynkiem pracy nie potrząsną. Rynek ich połknie i wypluje.
Ta książka jest o nich.

To reporterski rzut oka na polski rynek pracy – historycznie i dziś. Jak bardzo ten rynek się zmienił od czasu, kiedy chałupnicy przeszli z domowych warsztatów do fabrycznych hal? Jak bardzo kryzys wczesnych lat 90. różnił się od kryzysu lat 30., gdy bezrobotni organizowali strajki? I wreszcie - co to znaczy nie pracować w świecie, w którym ponoć nie pracuje tylko ten, kto nie chce?

Opis: Dowody na Istnienie Wydawnictwo

Wychowanie i wspieranie rozwoju małych dzieci w domu, żłobku i przedszkolu

pod redakcją Anny Mikler-Chwastek
Warszawa : Difin, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Książka jest przeznaczona dla rodziców, nauczycieli i opiekunów małych dzieci. Mogą oni zapoznać się z normami rozwojowymi dotyczącymi dzieci w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym, a także poznać metody i formy wspierania rozwoju.

Autorzy przybliżają kwestie związane ze wspomaganiem rozwoju umysłowego, zdobywaniem umiejętności społeczno-emocjonalnych, kompetencji w zakresie motoryki małej i dużej, porozumiewania się, samodzielnego rozwiązywania problemów, nabywania umiejętności samoobsługowych.

Opis: Difin
 

 T2 Trainspotting

Irvine Welsh
Warszawa : Burda Publishing Polska, copyright 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU


Simon „Sick Boy” wraca na stare śmiecie do Edynburga. Nie sprawdził się w Londynie jako kombinator, alfons, mąż, ojciec i biznesmen. Teraz ma nowy szalony projekt: chce wyreżyserować film pornograficzny.
Do tego projektu zbiera starych znajomych ćpunów, którzy przez lata spróbowali stanąć na nogi. Simon sprzymierzy się nawet z Markiem, mimo że ten niegdyś zwinął grubą kasę i zwiał. Do ich grupy dołączy też Nikki, dziewczyna uzależniona od seksu. Gdy takie towarzystwo chce zdobyć pieniądze, to oznacza naprawdę gruby przekręt.
Plan jest dobry, ale sprawy się komplikują, gdy na drodze filmowców pojawią się opętany zemstą i używający przemocy Begbie oraz uwikłany w narkotyki Kartofel.

Opis z okładki
Nieuniknione : jak inteligentne technologie zmienią naszą przyszłość

Kevin Kelly
Warszawa : Wydawnictwo Poltext, 2017.

PRZEJDŻ DO KATALOGU

Kevin Kelly, myśliciel i wizjoner, który kiedyś przewidział, jaki zasięg będzie miała internetowa rewolucja, kreśli wiarygodną i pełną optymizmu drogę, którą będziemy podążać przez najbliższe 30 lat w świecie, w którym sztuczna inteligencja stanie się codziennością. Nadchodzące zmiany to rezultat długookresowych tendencji, których oddziaływanie na nasz świat już się rozpoczęło.

Opis: Wydawnictwo Poltext
 

 Życie z zacięciem : integralny przewodnik po jąkaniu

redakcja Lucyna Jankowska-Szafarska, Beata Suligowska, Roman Kara, Kamil Kupiec
Kraków : Wydawnictwo Edukacyjne, 2017

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Niezbędnik każdego logopedy-terapeuty jąkania i nauczyciela-wychowawcy.
Kompleksowe vademecum dla studentów i młodych adeptów logopedii i psychologii.
Obowiązkowy poradnik dla rodziców dzieci jąkających się, młodzieży i dorosłych żyjących z problemem jąkania, zwłaszcza tych wciąż poszukujących...

Opis z okładki 
 
 Twórz własne gry komputerowe w Pythonie

Al Sweigart
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Z książki Twórz w języku Python własne gry komputerowe dowiesz się, jak tworzyć gry komputerowe w tym popularnym języku programowania. Nawet jeżeli jest to twoje pierwsze spotkanie z programowaniem.

Zaczniesz od klasycznych gier, takich jak Szubienica, Zgadywanka Liczbowa oraz Kółko i Krzyżyk, aby następnie zająć się pisaniem bardziej zaawansowanych programów: poszukiwania skarbów w trybie tekstowym i animowanej gry zręcznościowej z efektami dźwiękowymi. Jednocześnie poznasz najważniejsze pojęcia programistyczne i matematyczne, które pomogą ci wykonać kolejny krok w karierze programisty.

Opis z okładkiPiksele, wektory i inne stwory : grafika komputerowa dla dzieci


Alicja Żarowska-Mazur, Dawid Mazur
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Grafika komputerowa zazwyczaj kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o wiele większe możliwości.

Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby kolorów, na czym polega różnica między grafiką rastrową, a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie oraz do druku.

Opis z okładki
Python dla dzieci : programowanie na wesoło

Jason R. Briggs
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN SA, 2017.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Python to potężny, wyrazisty język programowania, którego łatwo się nauczyć i przyjemnie używać. Niestety, książki do nauki tego języka są często nudne, mdłe i bezbarwne, a ich lektura nie daje nikomu radości.

Python dla dzieci to atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania, napisane z myślą o Tobie (i Twoich rodzicach). Jason R. Briggs z anielską cierpliwością omawia podstawy tego języka na bazie jedynych w swoim rodzaju (często zabawnych) programów, pełnych głodnych potworów, tajnych agentów, chciwych kruków i nie tylko. Wszystkie wprowadzane pojęcia są klarownie zdefiniowane, ważne partie kodu wyróżnione kolorem i objaśnione, a nieszablonowe, wielobarwne ilustracje nadają wszystkiemu naturalnej lekkości.

Opis z okładki
Magia Ruby : programowanie na wesoło


Eric Weinstein
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016.

PRZEJDŹ DO KATALOGU

Ruby to doskonały język programowania dla początkujących: łatwy do nauczenia, o dużych możliwościach i fajny w użyciu! Czyż nauka nie jest jednak ciekawsza, gdy pomagają nam czarodzieje i smoki?

Magia Ruby to wesoła, ilustrowana bajka, która nauczy Cię, jak programować w Ruby i zabierze w fantastyczną podróż. Śledząc przygody młodych bohaterów - Rubena i Scarlett - zdobędziesz prawdziwe umiejętności programistyczne.

Opis z okładki


 ilość odsłon: 759
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-04 11:32:17

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń