2017-12-06 06:00:00 Hospicjum - o co w tym chodzi i z czym to się „je”

Podczas zajęć młodzież zapozna się z filozofią opieki paliatywno-hospicyjnej, życiem codziennym chorych oraz pracą wolontariuszy w hospicjum.
Zajęcia towarzyszą wystawie W trosce o osoby w kryzysie choroby. Razem możemy więcej!, która jest doskonałą okazją do uwrażliwiania młodych ludzi na potrzeby osób w kryzysie choroby. Jest też szansą na przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem hospicjum i podkreślenie, że przede wszystkim jest to miejsce ciągłej troski o podnoszenie jakości życia chorego.
Nauczycieli zainteresowanych udziałem w zajęciach prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Olszewską: tel. 664 429 838, mail: m.olszewska@hospicjumswiatlo.pl
Wystawa objęta została honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Można ją oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu od 1 grudnia 2017 do 5 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki

2017-11-22 08:59:54