plen
Aktualności
2017-12-22 01:26:00 „W trosce o osoby w kryzysie choroby. Razem możemy więcej!” – relacja z wernisażu wystawy

1 grudnia o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu odbył się wernisaż wystawy fotografii „W trosce o osoby w kryzysie choroby. Razem możemy więcej!” Wystawa, zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Stowarzyszenie Hospicjum Światło w Toruniu, została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz dziekana Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wśród gości zaproszonych na otwarcie wystawy znaleźli się m.in. pan prof. Piotr Petrykowski, dziekan Wydziału Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pani Sylwia Furgała, zastępca dyrektora Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, pani Katarzyna Rapior-Murawska z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu oraz pan Jacek Kubicze, dyrektor Hospicjum „Światło”.

Gości przybyłych na wernisaż przywitała pani Małgorzata Olszewska, wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Światło w Toruniu, która opowiedziała o codzienności w hospicjum przedstawionej na fotografiach tworzących cykl dwunastu opowieści i podziękowała pani dyrektor Dorocie Komendzińskiej za pomoc w przygotowaniu drugiej już wystawy z cyklu „Razem możemy więcej!”, przybliżającej ideę wolontariatu i opieki paliatywno-hospicyjnej. Następnie zabrała głos dyrektor Biblioteki, pani Dorota Komendzińska, która podziękowała pracownikom Hospicjum „Światło” i wolontariuszom za ich pracę na rzecz osób u kresu życia. Pani dyrektor Komendzińska powiedziała też, że bardzo cieszy ją kontynuowanie współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Światło i ma nadzieję, że przyczyni się ona do przełamywania stereotypów narosłych wokół hospicjum. Zwróciła też uwagę zaproszonych gości na wystawę książek dotyczących wolontariatu i opieki paliatywno-hospicyjnej, towarzyszącą wystawie fotografii i wyraziła nadzieję, że zachęci ich ona do korzystania ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Następnie pani dyrektor oddała głos panu prof. Piotrowi Petrykowskiemu, dziekanowi Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, który podziękował za zaproszenie na wernisaż i powiedział, że cieszy go, że na zaprezentowanych zdjęciach dostrzegł wielu studentów Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. Jako ostatni przemówił pan Jacek Kubicze, dyrektor Hospicjum „Światło”. Następnie pani dyrektor Dorota Komendzińska i pani Małgorzata Olszewska zaprosiły gości do obejrzenia fotografii zaprezentowanych na wystawie.

Po wernisażu organizatorzy wystawy i wolontariusze udzielili wywiadu dziennikarce Telewizji Kablowej Toruń – Marii Choduń oraz dziennikarzowi Radia Sfera.

Wystawę można oglądać do 5 stycznia 2018 roku w godzinach otwarcia Biblioteki.

 

Galeria zdjęć

 


 ilość odsłon: 662
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-23 13:37:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń