plen
Aktualności
2018-01-05 08:19:00 Grafika i rysunek – wystawa prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.
Na wystawie prezentowana jest twórczość uzdolnionych artystycznie uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. Tematem grafik Kamila Urbana, od wielu lat są niezmiennie: martwe natury, postać człowieka oraz zwierzęta i rośliny. Wśród wystawianych prac znalazły się również rysunki Radka Blumkowskiego - portrety najpopularniejszych polskich raperów. Obaj młodzi artyści w swojej twórczości przywiązują niezwykłą wagę do szczegółów, detali oraz poprawności warsztatowej. Kamil i Radek są uczniami klasy trzeciej IX LO o profilu ogólnym. Wykorzystują wolny czas na realizację swoich pasji i rozwój artystyczny. Radek jest samoukiem. Kamil Urban swój artystyczny talent rozwija na zajęciach w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Ze sztuką wiąże swoją przyszłość, chce studiować na kierunku artystycznym. Wystawa jest okazją do podzielenia się z odbiorcą tym co dla nich ważne, interesujące i godne utrwalenia w dziele sztuki.
Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 24 stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.
Inicjatorką wystawy jest pani Gabriela Gustowska, nauczyciel bibliotekarz z IX LO.

 ilość odsłon: 537
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-03-19 12:43:14

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń