plen
Aktualności
2018-01-24 09:16:00 Z nutą Chopina

Prezentowane prace są owocem IV edycji pleneru malarskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie przy współudziale Pałacu Romantycznego w Turznie. Tegoroczny plener odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Toruńskiego oraz Wójta Gminy Łysomice.
W plenerze, który odbył się  25 września 2017 r. wzięło udział 18 uczniów, reprezentujących szkoły z Ostaszewa, Świerczynek, Łysomic, Osieka, Łubianki i Turzna.
Ideą przewodnią pleneru było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno natury, rozwijanie talentu i warsztatu malarskiego z użyciem profesjonalnych materiałów, wyrównywanie szans rozwoju dzieci i młodzieży z terenów wiejskich oraz promowanie okolic pozamiejskich na terenie powiatu toruńskiego.
Praca twórcza odbywała się w dwóch technikach - akwarela na papierze oraz tempera na podobraziach. W tym roku uczestnicy pleneru mieli za zadanie stworzyć swoje dzieła inspirując się życiem i twórczością Fryderyka Chopina.
W skład jury wchodziły osoby związane ze sztuką, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą: pani Iwona Szpak-Pawłowska z Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, pani Danuta Ciechanowska  z Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza oraz pani Katarzyna Skrobała z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Gościnnie w obradach jury wzięli udział: pan Andrzej Siemianowski - wicestarosta Powiatu Toruńskiego, pan Piotr Kowal - wójt Gminy Łysomice, pani Agnieszka Mikołajewska – przedstawicielka Pałacu Romantycznego w Turznie, oraz pan Jarosław Sienkiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Turznie.
Organizatorem wystawy jest Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu i Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie.
Wystawę będzie można oglądać do 23 lutego 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki. Wstęp wolny.

 ilość odsłon: 570
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-23 13:37:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń