plen
Aktualności
2018-03-14 11:08:00 Tacy jesteśmy – wystawa

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu jest ważną i potrzebną placówką na lokalnej mapie edukacyjnej. Istnieje od 1964 r.

Pracownicy Ośrodka za swoją misję uważają wszechstronne przygotowanie dzieci i młodzieży do udanego startu w dorosłą przyszłość. Bezpośrednią opieką objęte jest każde, wymagające specjalistycznej pomocy i indywidualnego podejścia dziecko, posiadające niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z afazją, z autyzmem, z zespołem Aspergera. Dzieci i młodzież przyjmuje się do Ośrodka na rok szkolny, etap edukacyjny lub okres nauki w szkole.

W skład Ośrodka wchodzi kilka jednostek, dzięki którym możliwe jest kompleksowe wsparcie podopiecznych: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, Oddział Przedszkolny, Szkoła Podstawowa z Zespołami Edukacyjno-Terapeutycznymi i oddziałami dla dzieci z autyzmem, Gimnazjum z Zespołami Edukacyjno-Terapeutycznymi, Branżowa Szkoła I Stopnia, Szkoła Przysposabiająca do Pracy. KPSOSW posiada także nowoczesny internat, który zapewnia opiekę uczniom pobierającym naukę poza miejscem swego zamieszkania.

Profesjonalna i zaangażowana kadra nauczycielska zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia, naukę w małych grupach i szeroką ofertę zajęć edukacyjnych. Nauczyciele rozwijają zainteresowania swoich podopiecznych, stosując różnorodne metody i formy pracy z dziećmi.

Wybrane na wystawę zdjęcia prezentują aktywności wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas zajęć edukacyjnych, terapeutycznych, warsztatów oraz spotkań integracyjnych. Ukazują one najmłodsze dzieci podczas terapii, jak również młodzież Szkoły Branżowej I Stopnia na zajęciach praktycznych zawodowych. Autorami fotografii są nauczyciele, którzy chcieli uchwycić pasję i zaangażowanie swoich uczniów podczas pracy i zabawy. Dobro, szczęście i uśmiech naszych dzieci są dla nas bezcenne, ponieważ jak mawiał patron Ośrodka Janusz Korczak ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’.

Wystawę przygotowały: Anna Smal-Węgierska, Aleksandra Sadowska-Krajewska, Wioleta Łopatowska.
 ilość odsłon: 458
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-06-04 11:32:17

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń