2018-03-14 11:22:00 Biblioteka Pedagogiczna na konferencji „Wolontariat w szkole”

12 marca 2018 r. w Centrum Dialogu w Toruniu odbyła się konferencja dla nauczycieli i uczniów – „Wolontariat w szkole – uczniowie aktywni dla innych”, zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Celem konferencji było m.in. zapoznanie nauczycieli z etapami budowania wolontariatu szkolnego, określenie zadań nauczyciela pełniącego rolę szkolnego opiekuna wolontariatu, a także kształtowanie i wzmacnianie świadomej aktywności uczniowskiego wolontariatu.

Dzięki zaproszeniu organizatorów Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu mogła zaprezentować najnowszą literaturą związaną z tematem konferencji. Przygotowaliśmy również zestawienie bibliograficzne dotyczące wolontariatu. Książki i czasopisma, poświęcone wolontariatowi w szkole, cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno nauczycieli, jak i uczniów, którzy chętnie przeglądali wyłożone publikacje i sporządzone przez nas bibliografie.

Zaprezentowane na konferencjach zestawienia tematyczne w formie elektronicznej dostępne są na naszej stronie internetowej.

2018-09-11 14:45:52