2018-04-06 03:33:00 Relacja z warsztatów "Lektura w działaniu - od gry miejskiej po lekturowy escape room".

Od gier miejskich, poprzez wspólne czytanie z rodzicami, połączone z nocowaniem w bibliotece, po escape room w oparciu o przeczytaną przez dzieci lekturę – wszystkie te działania przyjmowane są przez ich adresatów z dużym entuzjazmem i doskonale spełniają zamierzony cel - promocję czytelnictwa. W drugiej części warsztatów uczestniczki wzięły udział w ciekawych podchodach literackich, dzięki którym poznały omawiane wcześniej metody w praktyce i doskonale się bawiły rozwiązując zagadkę kryminalną w oparciu o wskazówki ukryte na terenie całej Biblioteki.

Były to kolejne warsztaty z cyklu  szkoleń pod wspólnym tytułem  „A może spróbuj inaczej”. Celem tego cyklu jest prezentacja różnorodnych metod pracy z tekstem. Zwieńczeniem tych spotkań będzie kolejna edycja konferencji Licencja na czytanie „Od autora do czytelnika, czyli od „produkcji” do „konsumpcji”, która odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

2018-10-16 12:13:00