plen
Aktualności
2018-04-09 09:54:00 „Tacy jesteśmy” – relacja z wernisażu

20 marca o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Tacy jesteśmy”, prezentującej wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu podczas zajęć edukacyjnych, terapeutycznych oraz integracyjnych.

Autorzy zdjęć – nauczyciele placówki – starali się pokazać swoich podopiecznych, zarówno tych najmłodszych, jak i prawie dorosłych, w momentach radosnych, twórczych, oddających w pełni zaangażowanie uczniów i ich aktywną postawę. Prezentowana na fotografiach różnorodność form pracy z dziećmi i młodzieżą, uświadamia oglądającym ogrom włożonych w zajęcia starań, a także pozwala docenić kreatywność pedagogów Ośrodka.

Uczestników wernisażu powitała uroczyście dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu p. Dorota Komendzińska, dziękując za możliwość prezentacji prac p. Agnieszce Wyrwas, wicedyrektor ds. kształcenia podstawowego i gimnazjalnego, reprezentującej na uroczystości p. Marię Kluz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu. Powitała również licznie przybyłych przedstawicieli kadry nauczycielskiej Ośrodka. Zaproszenie na wernisaż przyjęli również przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Toruniu, p. Jerzy Wiśniewski oraz przestawiciel Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność Oświata", p. Lucyna Grzelińska, a także przedstawiciele Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „DAJ SZANSĘ”. Dyrektor Komendzińska powitała serdecznie licznie zgromadzoną młodzież, uczącą się w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu. Pani dyrektor doceniła pasję sfotografowanych uczniów i pracę ich nauczycieli. Zapytała także uczniów Ośrodka, czy rozpoznają na fotografiach swoich kolegów i koleżanki? Młodzież potwierdziła z uśmiechem :).

Po oficjalnym otwarciu wystawy, obecni goście z zainteresowaniem przystąpili do oglądania prezentowanych prac. Zwiedzający mogli również obejrzeć wybrane książki dotyczące terapii zajęciowej, pochodzące z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu i towarzyszące wystawie.

Wernisaż uatrakcyjnił poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Ośrodka w ramach praktyk zawodowych.

Wystawę przygotowały nauczycielki Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu – Anna Smal-Węgierska, Aleksandra Sadowska-Krajewska i Wioleta Łopatowska.

Relację telewizyjną z wydarzenia zamieściła Telewizja Kablowa Toruń.


Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 10 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.
 

Galeria zdjęć

 


 ilość odsłon: 550
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-23 13:37:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń