2018-04-09 09:54:00 „Tacy jesteśmy” – relacja z wernisażu

20 marca o godz. 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii „Tacy jesteśmy”, prezentującej wychowanków Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu podczas zajęć edukacyjnych, terapeutycznych oraz integracyjnych.

Autorzy zdjęć – nauczyciele placówki – starali się pokazać swoich podopiecznych, zarówno tych najmłodszych, jak i prawie dorosłych, w momentach radosnych, twórczych, oddających w pełni zaangażowanie uczniów i ich aktywną postawę. Prezentowana na fotografiach różnorodność form pracy z dziećmi i młodzieżą, uświadamia oglądającym ogrom włożonych w zajęcia starań, a także pozwala docenić kreatywność pedagogów Ośrodka.

Uczestników wernisażu powitała uroczyście dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu p. Dorota Komendzińska, dziękując za możliwość prezentacji prac p. Agnieszce Wyrwas, wicedyrektor ds. kształcenia podstawowego i gimnazjalnego, reprezentującej na uroczystości p. Marię Kluz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Toruniu. Powitała również licznie przybyłych przedstawicieli kadry nauczycielskiej Ośrodka. Zaproszenie na wernisaż przyjęli również przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Toruniu, p. Jerzy Wiśniewski oraz przestawiciel Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność Oświata", p. Lycyna Grzelińska, a także przedstawiciele Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „DAJ SZANSĘ”. Dyrektor Komendzińska powitała serdecznie licznie zgromadzoną młodzież, uczącą się w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu. Pani dyrektor doceniła pasję sfotografowanych uczniów i pracę ich nauczycieli. Zapytała także uczniów Ośrodka, czy rozpoznają na fotografiach swoich kolegów i koleżanki? Młodzież potwierdziła z uśmiechem :).

Po oficjalnym otwarciu wystawy, obecni goście z zainteresowaniem przystąpili do oglądania prezentowanych prac. Zwiedzający mogli również obejrzeć wybrane książki dotyczące terapii zajęciowej, pochodzące z księgozbioru Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu i towarzyszące wystawie.

Wernisaż uatrakcyjnił poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów Ośrodka w ramach praktyk zawodowych.

Wystawę przygotowały nauczycielki Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu – Anna Smal-Węgierska, Aleksandra Sadowska-Krajewska i Wioleta Łopatowska.

Relację telewizyjną z wydarzenia zamieściła Telewizja Kablowa Toruń.

Wystawę można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 10 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 19.00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

2018-04-23 10:37:28