2018-05-29 08:39:00 XII edycja konkursu literackiego - podsumowanie

19 kwietnia 2018 r. w sali wystawowej Biblioteki odbyło się podsumowanie XII edycji międzyszkolnego konkursu literackiego organizowanego przez toruński oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Od X edycji współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Rokrocznie konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 56 uczniów.

W XII edycji konkursu uczniowie pisali na następujące tematy: „Kreujemy świat baśni” klasy 4-6 szkół podstawowych, „Moi rówieśnicy 1918" klasy 6-7 szkół podstawowych, „Wehikuł czasu - 1918" – uczniowie gimnazjów i szkół średnich.

Tegorocznej edycji konkursu przyświecało rozwijanie inspiracji twórczej, wrażliwości estetycznej, kształtowanie literackich, historycznych oraz plastycznych zainteresowań, a także promowanie czytelnictwa uczniów.

W finałowej uroczystości wzięli udział laureaci konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: TNBSP Rada Główna w Warszawie, Wydział Edukacji i Wydział Promocji Urzędu Miasta Torunia, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Toruniu.

Nagrodzone prace zaprezentowane zostały w gablotach sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

2018-06-15 10:57:12