2018-06-07 08:15:00 Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni - wystawa

Prezentowana wystawa jest efektem zastosowania nowej formy zajęć w klasie czwartej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. Wprowadzona innowacja pedagogiczna zakładała pogłębiony kontakt uczniów ze sztuką – literaturą i plastyką i rozwinięcie dzięki temu ich wrażliwości artystycznej i estetycznej.

W trakcie zajęć, prowadzonych przez plastyka i neurologopedę – socjoterapeutę, zostały wykorzystane różnorodne, ciekawe formy arteterapii, które umożliwiły rozładowanie emocji, wzmocnienie więzi, pokonanie lęków i nieśmiałości. Interpretacja wybranych wierszy poprzez zabawę i ćwiczenia znacząco udoskonaliła umiejętność wypowiadania się, opisywania świata słowami i obrazem, rozwinęła kompetencje językowe uczniów. Powyższe działania wpłynęły bardzo pozytywnie na sposób uczenia się i wiedzę uczniów.

Prezentowane prace obrazują wiersze Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Zygmunta Marka Miszczaka, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Agnieszki Galicy, Jana Brzechwy.

Inicjatorkami wystawy, prezentującej twórczość uczniów, są panie Katarzyna Harmacińska i Renata Łęc, nauczycielki ze  Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

Autorką zdjęć jest p. Agnieszka Rygielska.

Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 23 czerwca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

2018-10-16 12:13:00