plen
Aktualności
2018-06-07 08:15:00 Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni - wystawa

Prezentowana wystawa jest efektem zastosowania nowej formy zajęć w klasie czwartej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. Wprowadzona innowacja pedagogiczna zakładała pogłębiony kontakt uczniów ze sztuką – literaturą i plastyką i rozwinięcie dzięki temu ich wrażliwości artystycznej i estetycznej.

W trakcie zajęć, prowadzonych przez plastyka i neurologopedę – socjoterapeutę, zostały wykorzystane różnorodne, ciekawe formy arteterapii, które umożliwiły rozładowanie emocji, wzmocnienie więzi, pokonanie lęków i nieśmiałości. Interpretacja wybranych wierszy poprzez zabawę i ćwiczenia znacząco udoskonaliła umiejętność wypowiadania się, opisywania świata słowami i obrazem, rozwinęła kompetencje językowe uczniów. Powyższe działania wpłynęły bardzo pozytywnie na sposób uczenia się i wiedzę uczniów.

Prezentowane prace obrazują wiersze Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Zygmunta Marka Miszczaka, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Agnieszki Galicy, Jana Brzechwy.

Inicjatorkami wystawy, prezentującej twórczość uczniów, są panie Katarzyna Harmacińska i Renata Łęc, nauczycielki ze  Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

Autorką zdjęć jest p. Agnieszka Rygielska.

Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 23 czerwca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.
 
 ilość odsłon: 484
lista informacji
Komentarze użytkowników:
Dodaj swój komentarz:

Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta załóż je teraz
Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem zaloguj się

katalogi PROLIB
Moodle ibuk
Dostępne publikacje
katalogi PROMAX Bazy danych
BIP
elektroniczna biblioteka pedagogiczna
edupolis
ostatnia aktualizacja:
2019-08-23 13:37:25

Biblioteka Pedagogiczna

im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
 ul. Dąbrowskiego 4, 87-100 Toruń
Tel/fax: 056 6539756

 email: biblioteka@bptorun.edu.pl

Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku

10:00 - 19:00, soboty: 10:00 - 15:00

 

 

Projektowanie stron Toruń